مهر/ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: جرائم به عنف بعد از راه‌اندازی گشت‌های ویژه پلیس در پایتخت، یعنی در همین بازه زمانی ۱۵ روزه، حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است.

اکنون، با گذشت ۱۵ روز از فعالیت رسمی گشت‌های ویژه پلیس سرهنگ علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه کشف دقیق بر کاهش وقوع تأثیر دارد، تصریح کرد: کم کردن زمان وقوع جرم تا کشف جرم از مهمترین اهداف ما در پلیس آگاهی تهران است که کارآگاهان این موضوع را سر لوحه خود قرار داده اند.

به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، جرایم به عنف که شامل موبایل قاپی، کیف قاپی و سرقت‌های خرد می‌شوند بعد از راه اندازی گشت‌های ویژه پلیس در پایتخت یعنی در همین بازه زمانی ۱۵ روزه حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اولویت‌های گشت‌های ویژه افزود: برخورد با جرایم خشن از اولویت‌های گشت‌های ویژه است تا در صحنه جرم با مجرمان برخورد شود.

وی با بیان اینکه پلیس آگاهی به دنبال تقویت مبارزه با سرقت منزل است و با افرادی که به حریم امن مردم تجاوز می‌کنند برخورد می‌کنند، گفت: باید به سمت علمی شدن حرکت کنیم تا بتوانیم رو به سوی کشف علمی جرایم ببرد.

ولیپور گودرزی در پایان با اشاره به اینکه بالای ۷۰ درصد جرایم به ویژه جرایم جنایی در حوزه استحفاظی تهران بزرگ کشف می‌شود، گفت: گشت‌های ویژه و دستگیری باندها بر کاهش جرم تأثیر دارند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar