ایرنا/ معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تأکید بر ضرورت ارتقای ایمنی در کلانشهر تهران گفت: در سال ۱۴۰۰ تعداد ۲۵۱ گود رهاشده داشتیم که با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده تاکنون ۵۸ گود رفع خطر یا مجدد فعال شدند.

حمیدرضا صارمی درباره ارتقای ایمنی در ساخت‌وسازها و تاب‌آوری شهری افزود: شهر به‌عنوان یک موجود زنده، دارای جریانات و ابعاد متنوع و مختلفی است که بی‌توجهی به هر یک از آنها، عواقب جبران‌ناپذیری را به دنبال دارد.
وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین این ابعاد که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت، مسئله ایمنی شهری و کاهش آسیب‌پذیری شهرها در مقابله با خطرات احتمالی و حفاظت از جان شهروندان است. وجود گسل‌های فعال در شهر تهران، خطر فرونشست‌ها  و مواردی از این قبیل ضرورت توجه ویژه به ارتقای سطح ایمنی شهری را صد چندان کرده است؛ بنابراین کاهش ریسک از وضع موجود شهر با تمرکز بر پیشگیری از وقوع حوادث و بحران‌ها و ایمن‌سازی ساختمان‌ها از مهم‌ترین اولویت‌های مدیریت شهری تهران در این دوره است.
معاون شهردار تهران با تأکید بر ضرورت پیشگیری از وقوع حادثه برای تأمین ایمنی شهر اظهارداشت: اگرچه وقوع برخی حوادث مانند زلزله امری طبیعی و اجتناب‌ناپذیر است اما با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح می‌توان تا حد زیادی آسیب‌های ناشی از آن را کاهش داد.
صارمی با اشاره به توجه مضاعف مدیریت شهری تهران در این دوره به موضوع ایمنی ساختمان‌ها افزود: ما در حوزه ایمنی بناها در شهر تهران با چند گروه از ساختمان‌ها مواجه هستیم؛ ساختمان‌های واقع در بافت فرسوده، ساختمان‌های در مجاورت گسل‌ها، ساختمان‌هایی که طی سالیان گذشته بدون توجه به اصول و مقررات شهرسازی و ایمنی احداث شده‌اند و آن دسته از ساختمان‌هایی که قرار است، ساخته شوند.
وی اضافه کرد: در حوزه نوسازی بافت فرسوده اقدامات خوبی از جمله افزایش محدوده بافت فرسوده، افزایش تراکم تشویقی، ارائه تسهیلات و بسته‌های تشویقی به مالکان و سرمایه‌گذاران برای نوسازی بافت‌های فرسوده همچنین انعقاد تفاهم‌نامه‌های مختلف با نهادها و سایر سازمان‌ها برای نوسازی بافت فرسوده را در دستور کار قراردادیم که خوشبختانه اکنون شاهد تسریع روند نوسازی در محلات بافت فرسوده هستیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar