آخرین خبر/ روز گذشته تعدادی از دانشجویان دانشگاه شریف در اعتراض به بازداشت تعدادی دانشجو تجمعی برگزار کردند که با ورود نیروهای امنیتی به دانشگاه جو متشنج و ناآرام شد که در نهایت با ورود وزیر علوم به دانشگاه اوضاع آرام شد.


بازار


عصر روز گذشته خبرگزاری تسنیم از برگزاری تجمع اعتراض آمیز در دانشگاه صنعتی شریف خبر داد. حدود 200 نفر از دانشجویان در تجمع اعتراضی شعارهای تندی را علیه مسئولین کشور سردادند. معترضین همچنین خواهان آزادی دانشجویانی شدند که گفته شده در روزهای اخیر بازداشت شده اند. تعدادی از دانش‌جویان با هماهنگی مسوولان دانشگاه از درب شمالی خارج شدند. اما دانشجویان می گویند برخی لیدرها به پارکینگ رفته و در آنجا بازداشت شدند. همزمان برخی افرادی در بیرون دانشگاه و در خیابان آزادی تجمع کردند که منجر به ترافیک سنگین در آن محدوده شد و این افراد نهایتا با گاز اشک‌آور پلیس متفرق شدند. در بیرون دانشگاه برخی خانواده ها که نگران فرزندانشان بودند منتظر خروج آنها بودند.

بر این اساس محمدعلی زلفی گل وزیر علوم هم در دانشگاه شریف حاضر شد و با مسئولین دانشگاه و نیروهای پلیس اطراف دانشگاه و همچنین دانشجویان معترض گفت وگو کرد.

ایرنا هم در این باره نوشت: به دنبال اتخاذ تدابیر انتظامی در اطراف دانشگاه شریف و عدم امکان خروج دانشجویان و اساتید از این دانشگاه، با دستور وزیر علوم چندین دستگاه خودرو برای خروج دانشجویان و اساتید از دانشگاه در نظر گرفته شد.

دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد که کلیه کلاس‌های درس دانشگاه صنعتی شریف از امروز دوشنبه مورخ ۱۱ مهر تا اطلاع ثانوی به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، بنا بر تصمیم هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی شریف، تردد دانشجویان دکتری به دانشگاه بلامانع و تردد دانشجویان کارشناسی‌ارشد منوط به تایید درخواست ایشان از طریق سامانه آموزش است.


حدود ساعت یازده شب هم رسول جلیلی رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: تجمع تمام شده، دانشجویان از دانشگاه خارج شده‌اند و در حال حاضر دانشجویی در دانشگاه حضور ندارد، مگر دانشجو‌هایی که در آزمایشگاه‌ها در حال انجام امور تحقیقاتی خود هستند. 

کلاس‌های دانشگاه شریف تا اطلاع ثانوی"مجازی"شد

دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد که کلیه کلاس‌های درس دانشگاه صنعتی شریف از امروز دوشنبه مورخ ۱۱ مهر تا اطلاع ثانوی به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

بنا بر تصمیم هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی شریف، تردد دانشجویان دکتری به دانشگاه بلامانع و تردد دانشجویان کارشناسی‌ارشد منوط به تایید درخواست ایشان از طریق سامانه آموزش است.


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar