ایسنا/ رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر از آمادگی ۱۰ هزار مربی سازمان جوانان در سراسر کشور برای ارائه آموزش‌های امدادی در مدارس و مهدهای کودک خبر داد.

محمد گلفشان گفت: براساس تفاهم نامه منعقد شده با وزارت آموزش و پرورش و همچنین قانون مدیریت بحران کشور، مدارس و مهدهای کودک سراسر کشور تحت آموزش‌های آمادگی در مخاطرات و کمک‌های اولیه قرار می‌گیرند.برهمین اساس، آموزش‌های مربوط به آمادگی در انواع مخاطرات شامل زلزله، حوادث جاده‌ای، تغییرات اقلیمی و همچنین آموزش‌های خود امدادی و دیگر امدادی در دستورکار جمعیت هلال احمر قرار گرفته است. 

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، گل‌فشان گفت: درصدد هستیم که با آغاز سال تحصیلی جدید، دانش‌آموزانی آماده برای روزهای سخت تربیت کنیم تا دانش‌آموزان علاوه بر یادگیری و شناخت سرفصل‌های بشردوستی در شرایط بحرانی به کمک همنوع خود بشتابند. در همین راستا نیز بیش از ۱۰ هزار مربی آموزش دیده، آماده هستند تا محتوای تدوین شده برای آموزش تمام سنین را منتقل کنند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: محتوای ۱۷ کتاب درسی که مربوط به آشنایی کودکان و نوجوانان با حوزه فعالیتی جمعیت هلال احمر است نیز در حال به‌روزرسانی است. طرح برنامه ملی مدارس آماده با موضوع مدافعه‌گری در خصوص مقاوم‌سازی و ایمن‌سازی مدارس بویژه در مناطق محروم، آموزش انجمن‌های اولیاء و مربیان، تبدیل مدارس به پایگاه‌های امداد و نجات محلی، انجام تمرین‌ها و مانورهای محله محور با محوریت جمعیت هلال‌احمر و وزارت آموزش و پرورش جهت تحقق شعار هر خانواده یک امدادگر بزودی اجرایی خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar