ایسنا/ بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۲۴ میلیون و ۲۷۷ هزار و ۶۶۷ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۵۳ هزار و ۱۱۹ بیمار کووید نیز تایید شده است.

بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۵۲۰ هزار و ۶۲۱ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۸.۳ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۵ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۷ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۸,۳۰۸,۹۵۶۱,۰۸۵,۳۶۶
۲هند۴۴,۶۰۱,۹۳۴۵۲۸,۷۳۳
۳فرانسه۳۵,۵۷۳,۱۳۵۱۵۵,۲۷۲
۴برزیل۳۴,۷۳۵,۵۴۲۶۸۶,۵۳۱
۵آلمان۳۳,۵۱۹,۷۶۱۱۵۰,۱۹۲
۶کره جنوبی۲۴,۸۸۲,۸۹۴۲۸,۵۴۴
۷انگلیس۲۳,۶۷۲,۸۵۵۱۹۰,۳۱۷
۸ایتالیا۲۲,۶۰۲,۸۴۰۱۷۷,۲۵۷
۹ژاپن۲۱,۳۸۵,۶۶۲۴۵,۰۸۳
۱۰روسیه۲۱,۰۹۴,۸۷۲۳۸۷,۶۶۶

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۰ هزار و ۴۰۱ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۴۵۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید

instagram.com/akharinkhabar