خراسان/ جوان 28 ساله‌ای که در جریان انتقام‌جویی شخصی، مرد بی‌گناهی را به قتل رسانده بود، به دام پلیس افتاد. به گزارش حادثه 24، شامگاه دوم مهر امسال، صدای شلیک گلوله، مردم یکی از روستاهای شهرستان زرین‌دشت در استان فارس را به وحشت انداخت.

ماجرا از این قرار بود که جوان مسلحی که از مدتی قبل با یکی از روستاییان دچار اختلافات شخصی شده بود، برای ترساندن و زهرچشم گرفتن  ازاو، با یک قبضه سلاح به محل زندگی این مرد رفت و اقدام به تیراندازی بی‌هدف به سمت خانه او کرد اما درست در همان لحظه، مرد 49 ساله‌ای در حال عبور از کوچه بود که یکی از گلوله‌ها به وی اصابت و او را نقش بر زمین کرد.

جوان مسلح پس از تیراندازی پا به فرار گذاشت و ساکنان محل با دیدن پیکر خونین مرد رهگذر که روی زمین افتاده بود، پلیس و اورژانس را خبر کردند. مأموران اورژانس وقتی به محل حادثه رسیدند که دیر شده و مرد رهگذر بر اثر شدت جراحات جانش را از دست داده بود. با حضور پلیس در محل، تحقیقات درباره این پرونده آغاز شد و با تحقیق از فردی که خانه‌اش به گلوله بسته شده بود، هویت جوان تیرانداز شناسایی شد. او مردی 28 ساله بود که پس از این حادثه محل زندگی‌اش را ترک کرده و به مکان نامعلومی گریخته بود. از همان زمان نام این مرد در فهرست مجرمان تحت تعقیب قرار گرفت و جست‌وجو برای دستگیری او ادامه داشت تا این که پس از گذشت 2 ماه از حادثه، مخفیگاه وی در یکی از روستاهای اطراف زرین‌دشت شناسایی و او در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.

سرهنگ حمیدرضا صالحی‌فرد، فرمانده انتظامی زرین‌دشت با بیان این خبر افزود: با دستگیری عامل جنایت معلوم شد که وی به‌دلیل اختلافات شخصی با یکی از اهالی روستا، به سمت منزل او تیراندازی کرده بود که متأسفانه تیر به فردی ناشناس که از کوچه عبور می‌کرد، اصابت کرده و موجب قتل وی شده بود. در بازرسی مخفیگاه متهم، یک قبضه سلاح شکاری بدون مجوز کشف شد و پرونده او در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar