آخرین خبر/ در پی تنبیه بدنی یک دانش آموز توسط معلم پرورشی در خاش و آسیب دیدن بخشی از بینایی دانش آموز سازمان بازرسی اموزش و پرورش به این موضوع ورود کرد.

ماجرا از چه قرار بود؟

به گزارش هم میهن، یکی از چشمان دانش‌آموز روستایی شهرستان خاش در پی تنبیه معلم پرورشی با شلنگ به خون نشست، ۲۰ درصد بینائی‌اش آسیب دید و حالا آب مروارید آورده است. 
علی، دانش‌آموز کلاس چهارم به هم‌میهن می‌گوید؛ معلم به صورت مستقیم سه ضربه با شلنگ به او زده. یکی به دست، دومی به سینه و سومی به صورت.
پدر دانش‌آموز همان ابتدا تاکید کرد که معلم پرورشی مدرسه به‌طور مستقیم با شلنگ به صورت فرزندش زده و سه روز بعد، مدیر مدرسه که حتی تصویر منتشر شده را ندیده می‌گوید که تنبیه در کار نبوده و معلم از روی شوخی ضربه‌ای به دانش‌آموز به اسم علی محمدزهی وارد کرده که به دلیل بی‌احتیاطی خود دانش‌آموز، ضربه به صورتش خورده است.
جمالزهی، مدیر مدرسه پیام نصرت‌آباد است و ماجرای دیگری از حادثه روز یکشنبه در مدرسه‌اش را روایت می‌کند. او می‌گوید که معلم پرورشی که در این ماجرا درگیر شده، ارتباط خوبی با دانش‌آموزان دارد و اتفاقا هم علی یکی از بهترین دانش‌آموزان این مدرسه است. تمام معلمان هم او را دوست دارند. روز یکشنبه زنگ آخر بود که این اتفاق افتاد.
او در توضیح بیشتر می‌گوید: «معلم در راهرو مشغول قرار دادن روزنامه‌دیواری بود که اتفاقا اسم علی و برادرش که دانش‌آموز دیگر این مدرسه است، روی آن نوشته شده بود، علی از معلم می‌پرسد که اسم ما کجاست و مدام این موضوع را تکرار می‌کند معلم هم با دست نشان می‌دهد که اسم‌شان کجاست، علی برای شوخی دنباله لباس معلم که لباس بلوچی بود را می‌کشد و همین منجر می‌شود تا معلم دنبالش کند. همه این‌ها هم از روی شوخی بود. در نهایت وقتی معلم از یک وسیله‌ای که شبیه شلنگ است استفاده می‌کند، علی به‌طور ناگهانی سرش را بر می‌گرداند و شلنگ به صورتش می‌خورد.»
او می‌گوید چیزی که دست معلم بود شلنگ نبود، یک تکه لوله پلیکاست که، چون هوا سرد بود سفت شده بود، اما در روز نرم است و همیشه دست معلمان است. ضربه‌ای که به علی خورده بین چشم و پلک او بوده است.

ورود بازرسی به پرونده دانش آموز آسیب دیده در خاش
مدیر آموزش و پرورش خاش سیستان و بلوچستان در گفتگو با ایسنا گفت: با پدر دانش‌‎آموز آسیب دیده در خاش صحبت شده که اگر شکایتی از معلم در این رابطه دارند مستندات خود را به واحد بازرسی آموزش و پرورش ارائه دهند و قطعا بررسی و در صورت وقوع تخلف با فرد خاطی برخورد خواهد شد.

عبدالوهاب شهنواز افزود: در همین رابطه همکاران ما در قسمت بازرسی به پرونده ورود پیدا کرده و در حال بررسی هستند و اگر در این رابطه تخلفی از سمت معلم شده باشد قطعا با وی برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: بر حسب اطلاعاتی که از روزهای گذشته در این موضوع داشته‌ایم، این دانش آموز به صورت اتفاقی ضربه دیده و معلم نقشی در آسیب رساندن به وی نداشته است.

مدیر آموزش و پرورش خاش گفت: این مساله در رسانه‌های معاند و برخی رسانه‌های داخلی و فضای مجازی بزرگ نمایی شده، ما نیز این بحث را با پدر دانش آموز در میان گذاشته‌ایم و تاکید کرده‌ایم در آموزش و پرورش بی عدالتی نخواهد شد و نهایت تلاش ما گرفتن حق دانش آموزان است و حق کسی ضایع نخواهد شد.

وی تصریح کرد: انتظار ما از رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی و اجتماعی این است که موضوعات را ابتدا به صورت دقیق بررسی و پس از راستی آزمایی و صحت موضوع یک خبر را منتشر کنند و یقینا در این موضوع اگر نتیجه تخلف محرز شود با فرد خاطی برخورد خواهیم کرد.

مدیر روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان نیز گفت: مساله تنبه بدنی دانش آموز خاشی که در فضای مجازی منتشر شده توسط مسوولان این اداره در حال بررسی دقیق است.

عباس پور درویش اظهار داشت: تاکنون شکایتی از خانواده این دانش آموز به اداره آموزش و پرورش شهرستان خاش و حتی استان نشده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar