تسنیم/ معاون دادستان ناحیه ۳۷ تهران در رابطه با ساختمان‌های ناایمن گفت: اولویت ما جان شهروندان است و هر یک از دستگاه‌ها اگر نسبت به انجام وظایف خود کم کاری کنند باید پاسخگو باشند و این آخرین مهلت برای مالکان تا پایان سال می باشد. بعد از این مهلت برای همه ساختمان‌ها حکم قضایی صادر می‌شود.

نشست بررسی و پیگیری ایمن سازی ساختمان های  نا ایمن شهر تهران (۱۱۹ ساختمان بحرانی) با حضور مالکین ساختمان های ناایمن، دکتر حسن زاده(معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۳۷ تهران شهر تهران)، دکتر مهدی بابایی(ریاست کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران) و قدرت اله محمدی(مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران) و تعدادی از مدیران عملیاتی آتش نشانی برگزار شد.

در این نشست مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران با اشاره به اهمیت ایمنی ساختمان‌های پایتخت تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌های جدی و ویژه در خصوص ایمن سازی ساختمان‌های نا ایمن ظرف ۶ ماه گذشته با تلاش‌ها و همکاری مجموعه  مدیریت شهری تهران و تعامل صمیمانه معاون دادستان شهر تهران، خوشبختانه تعداد ۱۰ ساختمان بحرانی نسبت به ایمن سازی اولیه ساختمان اقدام و از فهرست ساختمان های بحرانی خارج شدند. به زودی تعداد بیشتری از ساختمان های مذکور از شرایط بحرانی خارج خواهد شد و این آخرین جلسه توجیهی و اخطار می باشد و بعد از مهلت مقرر برای تک تک ساختمان‌ها حکم قضایی صادر خواهد شد.

مهدی بابائی ریاست کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران و حسن زاده معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۳۷ تهران نیز ضمن سخنرانی و اتمام حجت با مالکین ساختمان‌های ناایمن اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع  ایمنی و آتش نشانی در ساختمان‌های ناایمن، مسئولیت تلفات جانی و خسارت مالی ناشی از ناایمنی ساختمان‌ها برای شهروندان و یا بیت المال متوجه مالکین، بهره بردار و ذی نفعان این ساختمان‌ها خواهد بود.

معاون دادستان ناحیه ۳۷ تهران تاکید کرد: اولویت ما جان شهروندان است و هر یک از دستگاه‌ها اگر نسبت به انجام وظایف خود کم کاری کنند باید پاسخگو باشند و این آخرین مهلت برای مالکان تا پایان سال می باشد. بعد از این مهلت برای همه ساختمان‌ها حکم قضایی صادر می‌شود.

گفتنی است: ۱۷ شهردار از شهرداران مناطق مختلف تهران ضمن اعلام پیگیری ویژه کمیته‌های ایمنی در مناطق شهرداری، آمادگی خود را جهت تسهیل، تسریع اقدامات ایمن سازی  ساختمان‌ها اعلام کردند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar