ایسنا/ رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری فردی که با خرید چک‌های سرقتی اقدام به اخاذی و شرخری از شهروندان کرده بود، خبر داد.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای در تشریح جزئیات این خبر گفت: به دنبال شکایت شهروندی مبنی بر کلاهبرداری از سوی یک مرد و فروش چک‌های سرقتی به غیر، رسیدگی به موضوع به طور ویژه در دستورکار ماموران کلانتری ۱۵۷ مسعودیه قرار گرفت.

وی با اشاره به متواری بودن متهم تصریح کرد: در تحقیقات و بررسی‌های اولیه مشخص شد متهم، اقدام به خرید چک‌های سرقتی اخاذی از صاحب چک‌ها کرده است. این فرد در نهایت با انجام اقدامات فنی و پلیسی از سوی ماموران مورد شناسایی قرار گرفته و سرانجام پس از اخذمجوز قضایی از سوی ماموران دستگیر شد.  

وی با بیان اینکه متهم ۳۹ سال سن داشت، گفت:‌ در حین دستگیری مخفیگاه این فرد نیز مورد بازرسی قرار گرفت که در جریان آن تعداد زیادی چک به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال کشف و ضبط شد.  

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه تاکنون در این پرونده بیش از ۴۰ شاکی و مالباخته مورد شناسایی قرار گرفته است، گفت:‌در این خصوص پرونده ای برای متهم تشکیل و او به همراه پرونده و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.  

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar