ایرنا/ فرمانده کل نیروی انتظامی کشور گفت: با الحاق شناورهای جدید به فراجا و کنترل پی در پی دریایی، روزگار سختی در انتظار قاچاقچیان موادمخدر و کالا و تمامی مخلان امنیت در عرصه دریا است.

سردار احمد رضا رادان روز چهارشنبه در آیین الحاق ۷۰ فروند شناور به فرماندهی مرزبانی فراجا افزود: در گذشته تنها ۶ فروند شناور برای کنترل دریایی و ماموریت‌ها در هرمزگان وجود داشت که امروز شناورهای زیادی سهم این استان شده که این عرصه را برای قاچاقچیان سخت می کند.
وی بیان کرد: یکی از مسائل مهمی که باید در تامین امنیت مورد توجه قرار گیرد، امنیت دریا و دریانوردی بوده که بخش عمده‌ای از آن بر عهده فراجا است.
سردار رادان با اشاره به اینکه یک‌هزار و ۱۰۰ کیلومتر از مرزهای دریایی کشور در هرمزگان قرار دارد، اظهار کرد: تامین امنیت دریایی نیاز به حضور مستمر در دریا دارد و برای این مهم نیازمند به کارکنان متخصص و کارآمد هستیم که استان هرمزگان از آن بهره‌مند است.
وی ادامه داد: شاید در برخی مرزهای آبی به اندازه‌ی هرمزگان ماموریت وجود نداشته باشد، از این رو باید اقتدار دریایی مرزبانی در این منطقه به رخ همسایگان با نشان از صلح و دوستی و عزت و اقتدار کشیده شود.
فرمانده فراجا با اشاره به الحاق شناورهای جدید اظهار کرد: سامانه ضد خزه که در شناورهای جدید استفاده شده است، در تجهیزات جدید بی‌نظیر بوده و در سرعت، قدرت و کارایی تاثیر بسزایی دارد که امیدواریم در دیگر شناورها نیز از این سامانه استفاده شود.
سردار رادان یادآور شد: در حوزه فراجا به تولیدات داخلی اعتماد کردیم و صنایع دریایی وزارت دفاع نیز قبول کردند تولیدات خود را با نیازهای فراجا هماهنگ کنند و ما امروز مفتخر به انتخاب محصولات ایرانی و اعتماد به متخصصان ایرانی هستیم.

همزمان با دهه فجر و با حضور امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و سردار احمدرضا رادان فرمانده کل فراجا ، ۷۰ فروند شناور تندروی پیشرفته در بندرعباس به ناوگان عملیاتی - رزمی مرزبانی پیوست.

 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar