مهر/ شهرداری تهران به‌تازگی و البته بدون اطلاع پارلمان شهری دریاچه چیتگر واقع در منطقه ۲۲ را که یکی از اصلی‌‌‌ترین مراکز گردشگری پایتخت به شمار می‌‌‌آید، به سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران واگذار کرده است.

احمد علوی رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران اخیرا در جلسه شورای شهر به بهانه این واگذاری درباره ناهماهنگی‌‌‌ها در مدیریت شهری به‌‌‌ویژه در حوزه گردشگری تذکر داد و گفت: قرار بود سیاست‌‌‌ها به صورت متمرکز بین شهرداری و شورای شهر یکجا پیگیری شود، اما هر روز ما خبری می‌‌‌شنویم مبنی بر اینکه یکی از مجموعه‌‌‌ها جابه‌‌‌جا شده است. علوی با بیان اینکه اخیرا مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس به سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری واگذار شده است، گفت: بنده فکر می‌‌‌کردم چنین اتفاقی نیفتاده اما پیگیری‌‌‌ها حکایت از این داشته که نه تنها صحبت‌‌‌هایی صورت‌گرفته بلکه صورت جلسه آن نیز تنظیم شده است.

شاید این‌‌‌طور به نظر برسد که بهره‌‌‌برداری از یک مجموعه گردشگری ذیل شهرداری به یکی از اعضای همین خانواده سپرده شده است، اما مبنای انتقاد عضو شورای شهر این بود که در این صورت، پیگیری برای شکل‌‌‌گیری سازمان گردشگری یا هلدینگ در این حوزه در مدیریت شهری دیگر موضوعیت ندارد.

علوی در گفت‌‌‌وگو با خبرگزاری مهر در این رابطه توضیح داد: مصوبه تشکیل سازمان گردشگری چه به صورت سازمان، چه به صورت هلدینگ و چه به صورت شرکت مادرتخصصی موضوعی است که از دوره‌‌‌های قبل مطرح بوده و در این دوره نیز در احکام برنامه مورد تاکید قرار گرفته است. وی خاطرنشان کرد: انتظار شورای شهر از مدیریت شهری این است که هر تصمیمی که در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری اتخاذ می‌کند باید مطابق با احکام برنامه باشد. وی گفت: انتقاد من نسبت به واگذاری دریاچه چیتگر این است که تکلیف این جا‌‌‌به‌‌‌جایی و نحوه اعمال مدیریت مشخص نیست.

رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران با بیان اینکه مجموعه دریاچه چیتگر با مشکلاتی مواجه است گفت: این مجموعه هنوز پرونده‌‌‌های حقوقی دارد و گرفتاری‌‌‌هایی جدا از بحث گردشگری در این مجموعه حادث شده است. حالا هم قرار است معضلات به سازمان فرهنگی و هنری انتقال یابد و این در حالی است که سازمان مذکور آمادگی درگیر شدن با این حجم از مشکلات را ندارد. وی تصریح کرد: هنوز هیچ توضیحی به شورای شهر تهران در رابطه با این واگذاری داده نشده و وجه اصلی اعتراض من این است که نسبت این جابه‌جایی با سازمان گردشگری باید مشخص شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar