تسنیم/ سازمان مدیریت حوادث غیرمترقبه ترکیه اعلام کرد که شمار تلفات زلزله شدید در جنوب این کشور، به ۱۲ هزار و ۳۹۱ کشته و ۶۲ هزار و ۹۱۴ مجروح افزایش یافته است.

با گذشت چهار روز از زلزله ۷.۸ ریشتری که بخش‌های گسترده‌ای از ترکیه و سوریه را لرزاند، عملیات امداد رسانی برای نجات قربانیان همچنان ادامه دارد.

این در شرایطی است که با توجه به محبوس بودن شمار زیادی از افراد در زیر آوار ، برآورد می‌شود این رقم افزایش بیابد.

همزمان کاروان‌های امدادی و محموله‌های کمکی از دیگر کشورها وارد خاک ترکیه شده‌اند. در حالی که در سوریه بخاطر نبود امکانات کمک‌رسانی باعث کندی شدید عملیات امداد شده است.

براساس گزارش پایگاه خبری اناتولی، پس از زلزله های اصلی ۷.۸ و ۷.۶ ریشتری در استان قهرمان‌ماراش تاکنون ۱۰۵۲ پس لرزه در منطقه ثبت شده است.
هم اکنون فعالیت‌ ۲۲ هزار و ۲۷۷ پرسنل امداد و نجات داخلی و ۵ هزار و ۷۰۹ پرنسل از کشورهای خارجی برای نجات افراد محصور در زیر آوار در استان‌های قهرمان‌ماراش، غازی‌آنتپ، شانلی‌اورفا، دیاربکر، آدانا، آدیامان، عثمانیه، حتای، کیلیس، مالاتیا و الازیغ همچنان ادامه دارد.

اردوغان نیز گفت: مشکلاتی در امدادرسانی وجود دارد که تلاش می‌کنیم برطرف شود. اکنون زمان اتحاد است. در چنین برهه‌ای نمی‌توانم تحمل کنم که عده‌ای کارزار منفی برای کسب منافع سیاسی ایجاد کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar