ایرنا/ رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با اشاره به اینکه واژگونی‌ها، خستگی‌ها، خواب‌آلودگی و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه به ویژه در معابر با سطح لغزندگی بالا مهمترین عامل تصادفات است، گفت: در ۶ روز گذشته ۳۲۰ نفر از هموطنان جان خود را از دست داده‌اند و بیش از ۶ هزار نفر مجروح شدند.

سردار سیدکمال هادیانفر روز چهارشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: بیش از ۸۹ درصد جابجایی به وسیله خودروهای شخصی اتفاق می‌افتد که همیشه تاکید کردم رانندگانی که امروز رانندگی می‌کنند به شرایط رانندگی در شهر بیشتر از جاده به ویژه مسیرهای طولانی عادت دارند و همین باعث تصادفات می‌شود.
وی تاکید کرد: اکنون ۶۰ درصد تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد بنابراین رانندگان رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان باید به خوی انجام شود.

۱۸۲ میلیون تردد از ابتدای تعطیلات تاکنون

سردار هادیانفر درباره وضعیت راههای کشور گفت: پیک برگشت مسافران نوروزی به استثنای محور تهران به چالوس از امروز صبح آغاز شده است اما در اغلب محورها این پیک بازگشت در حال انجام است.
وی ادامه داد: هموطنان با توجه به تقارن عید نوروز با ماه مبارک رمضان سعی می‌کنند که زودتر به موطن خود برگردند، اکنون در اکثر نقاط کشور ترافیک روان وجود دارد و مشکل خاصی نداریم.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا اظهار داشت: آنچه که گزارش شده ۱۸۲ میلیون تردد از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون داشتیم که این آمارها نسبت به نوروز ۱۴۰۰ حدود ۲۸.۵ درصد افزایش اما نسبت به نوروز ۱۴۰۱ در واقع ۱۳ درصد افزایش گزارش شده است.

محور چالوس از مسیر شمال به جنوب مسدود می‌شود
وی ادامه داد: با توجه به بارش باران و لغزندگی سطح معابر باید در کاهش سرعت اعمال محدودیت‌هایی داشته باشیم، شب گذشته محور تهران به چالوس برف سنگین و شرایط خاصی داشت که با تلاش راهداری و پلیس راه دو طرفه و فعال شده است اما از امروز بعدازظهر مسیر شمال به جنوب را مسدود خواهیم کرد و محور جنوب به شمال را به صورت یک طرفه خواهد شد.
سردار هادیانفر افزود: محور تهران به رشت در ورودی به منجیل و رودبار تراکم بار ترافیکی را داریم اما به صورت دوطرفه خودروها در حال حرکت هستند، محور هراز همین شرایط را دارد.


۲۶ درصد تصادفات به دلیل واژگونی خودرو رخ می‌دهد
وی اضافه کرد: آنچه که باعث نگرانی ما شده است واژگونی‌ها، خستگی‌ها، خواب‌آلودگی و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه به ویژه در معابر با سطح لغزندگی بالا است. بنابراین از رانندگان درخواست داریم در این شرایط سفر نکنند و اگر ناگزیر به سفر هستند حتما رعایت احتیاط را داشته باشند و بستن کمربند ایمنی به صورت الزامی اجرا شود.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا گفت: اکنون بیش از ۲۶ درصد تصادفات به علت واژگونی اتفاق می‌افتد و علت آن عدم توجه به جلو، خستگی و خواب‌آلودگی است و از رانندگان می‌خواهیم نهایت دقت را در رانندگی داشته باشند و در مسیرهای طولانی هر ۲ ساعت ۱۵ دقیقه استراحت داشته باشند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar