صدا و سیما/ عملیات اجرایی سومین ابر بیمارستان هزار تختخوابی کشور امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مشهد آغاز شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه مراسم کلنگ زنی این بیمارستان گفت: هم اکنون تعداد تخت های بیمارستانی در استان خراسان رضوی و به ویژه شهر مشهد در مقایسه با  جمعیت و زائر پذیر بودن این استان از متوسط کشوری پایین تر و حدود ۱.۵۸ به ازای صد هزار نفر جمعیت است.
دکتر بهرام عین اللهی افزود: امسال افتخار حضور مقام معظم رهبری را در مشهد داشتیم که به یمن حضور ایشان، عملیات اجرایی ابر بیمارستان ، مگا هاسپیتال ، در این کلانشهر آغاز شد.

وی گفت: احداث پنج ابر بیمارستان در کشور از برنامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که اکنون ابر بیمارستان حضرت مهدی(ع) در تهران افتتاح شده، شهدای تجریش تهران بزودی به بهره برداری می رسد و عملیات احداث ۲ ابر بیمارستان دیگر در شهرهای اردبیل و تبریز بعد از مشهد بزودی آغاز خواهد شد.

وزیر بهداشت در ادامه افزود: در قالب ابر بیمارستانها در کشور همه انواع تخصص های پزشکی فعال خواهند بود که این ضرورت در مشهد نیز احساس شد و برای ساخت آن سعی شده از پیمانکاران قدر استفاده شود تا این پروژه به سرعت و در مدت کوتاه به نتیجه مطلوب و به بهره بردای برسد. او همچنین در خصوص بیماری کووید ۱۹ و آغاز موج هشتم آن در کشور گفت: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روز گذشته شان در حرم مطهر رضوی، برای کنترل و پیشگیری از ابتلا به کرونا عموم مردم برای واکسیناسیون اقدام کنند تاکید ما نیز بر تکمیل واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

این مسوول بیان کرد: همچنین افرادی که دچار سرماخوردگی می شوند سعی کنند در منزل بمانند و از حضور در تجمعات و روبوسی کردن خودداری کنند. معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در حاشیه این مراسم گفت: بیمارستان عمومی هزار تختخوابی زیر پوشش این دانشگاه در هشت طبقه با زیربنای صدهزار متر مربع و اشغال فضایی افزون بر ۱۵ هزار متر مربع در هر طبقه احداث می شود. دکتر امیر پرویز توسلی افزود: هزینه ساخت این بیمارستان بدون تجهیزات حدود سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و با تجهیزات حدود پنج هزار میلیارد تومان برآورده شده است. او ادامه داد:  با راه اندازی این بیمارستان دستکم سه هزار و ۵۰۰ پرسنل مشغول به کار خواهند شد.
هم اکنون ۳۶ بیمارستان دولتی و خصوصی در شهر مشهد دایر است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar