ایرنا/ رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چالوس از بازگشایی محور کوهستانی کندوان از ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه از سمت شمال به جنوب این محور برای روان سازی ترافیک در جاده های اصلی به صورت موقت خبر داد.

محور چالوس - کرج محدوده کندوان روز گذشته بر اثر سقوط چند مورد سنگ از بالا دست به کف جاده در نقاطی از جمله هریجان و سیاه بیشه مسدود شده بود.
مهدی صفایی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از اطلاع از وقوع این حوادث راهداران جاده کندوان با هماهنگی ماموران پلیس راه برای پاکسازی مسیر در نقاط یاد شده اقدام کردند.
وی اظهار کرد: در زمان حاضر تردد خودروها در این محور پرتردد و حادثه خیز جریان دارد اما به علت فرصت اندک باقی مانده به پایان دور اول سفرهای نوروزی، ترافیک از شمال به جنوب بسیار پرحجم و برقرار است و بعد از تخلیه بار ترافیک به احتمال فردا صبح باردیگر این محور برای ایمن سازی مطلوب تر مسدود خواهد شد.
رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده چالوس با اشاره پیش بینی هواشناسی مبنی بر تداوم بارندگی و وزش باد تاکید کرد: عابران سواره در هیچ شرایطی در نقاط حادثه خیز این محور که احتمال سقوط سنگ محتمل است، توقف نکنند.

محور کرج - چالوس حدود ۱۶۰ کیلومتر طول دارد که حدود ۸۰ کیلومتر مربوط کندوان حوزه شهرستان چالوس و بقیه هم جزو حوزه جغرافیایی استان البرز است.
برابر آمار به طور میانگین روزانه در نیمه دوم سال حدود ۲۰ هزار دستگاه خودرو در این مسیر تردد می کنند و این آمار در فصول بهار و تابستان به ۵۰ هزار تردد در روز می رسد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar