مهر/  فرمانده فراجا از ثبت حدود ۳۷۰ میلیون تردد بین استانی و شهرستانی در کشور خبر داد و گفت: بیش از  ۶۲۹  نفر در سوانح جاده ای کشور فوت شدند.
سردار احمدرضا رادان صبح پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران گیلان، اظهار کرد: نظم بخشی اجتماعی، امنیت و آرامش جامعه خط قرمز پلیس در بخش‌های مختلف است.

وی از ثبت حدود ۳۷۰ میلیون تردد بین استانی و شهرستانی در کشور خبر داد و افزود: در این داده آماری محورهای شمالی بیشتر سهم تردد خودروهای مسافرین را داشتند.

فرمانده فراجا با بیان اینکه امسال شاهد افزایش شمار سفرهای نوروزی بیشتری نسبت به سال قبل بودیم، گفت: با توجه به نزدیک شدن روزهای پایانی سفرهای نوروزی، پیش بینی می‌شود حجم تردد در جاده‌های کشور بسیار سنگین باشد.


آماده باش کامل پلیس تا پایان سفرهای نوروزی

رادان از بسیج فراجا در کنترل، نظم بخشی و انسجام محورها خبر داد و اضافه کرد: پلیس در روزهای پایانی سفرهای نوروزی در آماده باش کامل قرار دارد تا سفری ایمن و خاطراتی خوش را برای مسافرین رقم بزند.

وی با تاکید بر اینکه پلیس با تمام توان در خدمت مردم است، افزود: مردم و مسافران نوروزی در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی با احتیاط کامل، سرعت مطمئن و با رعایت مقررات، رانندگی کنند.

فرمانده فراجا با اشاره به زیبایی‌ها و جذابیت‌های جاده‌های کشور و لزوم استفاده از این توانمندی‌ها از سوی مسافران، تصریح کرد: روزهای پایانی سفر را با بی مبالاتی و بی احتیاطی برای خود و دیگران تلخ نکنند.

وی از فوت بیش از ۶۰۰ نفر در سوانح جاده‌ای کشور خبر داد و افزود: این آمارها از ابتدای طرح سفرهای نوروزی تاکنون در کشور بوده که نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

فرمانده فراجا با تاکید بر تقویت فرهنگ سفر در مردم، بیان کرد: اگرچه تعداد تلفات جاده‌ای نسبت به سال گذشته کمتر بوده اما این آمار زیبنده فرهنگ با ارزش ما نیست.

رادان با اشاره به افزایش تلفات و سوانح در روزهای پایانی سفر، تصریح کرد: مسافران با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، سفر آرام و بی خطری را برای خود و دیگران فراهم کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar