ایسنا/ رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: از ۲۰ اسفند سال گذشته تا نهم فروردین حدود ۱۷ هزار و ۷۵۰ محصول هواشناسی برای تامین ایمنی سفرهای زمینی، دریایی و هوایی در سازمان هواشناسی کشور تولید شده است.

سحر تاج‌بخش اظهار کرد: سازمان هواشناسی از ۲۰ اسفند ماه برنامه‌های ویژه سفرهای نوروزی امسال را عملیاتی کرد که این خدمات شامل ارائه انواع بسته‌های پیش‌بینی وضع هوا به بخش‌های مختلف عمومی و تخصصی بوده است.
وی ادامه داد: در این مدت بیش از ۶۰۰ پیش بینی ۱۰ روزه وضع هوا برای ۴۵۰ شهر کشور و بیش از ۱۲ هزار بولتن پیش بینی هوانوردی برای کمک به هدایت ایمن سفرهای هوایی در ایام نوروز در سازمان هواشناسی کشور تولید شده است.
وی اضافه کرد: برای کمک به ایمنی سفرهای دریایی نیز حدود ۳۸۰ پیش بینی دریایی در این ایام تولید شده است.
تاج‌بخش در بخش دیگری با بیان اینکه صدا و سیما همواره بازوی اطلاع رسانی هواشناسی برای انتشار اخبار و هشدارهای جوی بوده است، گفت: در ایام نوروز نیز رسانه ملی کمک زیادی به اطلاع رسانی اخبار و هشدارهای جوی کرد به طوری که برآورد می‌شود تا ۹ فروردین بین ۴۵۰۰ تا ۴۷۵۰ گزارش جوی تولید و به وسیله این رسانه ارائه شده است.  
رئیس سازمان هواشناسی کشور در ادامه، عنوان کرد: از زمان آغاز سفرهای نوروز تا کنون ۱۹ هشدار وضع هوا برای دستگاه‌های همکار به منظور هدایت ایمن سفرهای جاده‌ای و مدیریت اتراق‌های عمومی مردم صادر شده است.
وی تصریح کرد: حدود ۳۵۲۰ ایستگاه هواشناسی و ۳۲ مرکز پیش‌بینی در ستاد و استان‌ها مثل سایر ایام سال در ایام نوروز نیز خدمات رسانی کردند. همچنین ۳۲ واحد عملیاتی در بخش فنی و مهندسی تجهیزات نیز در ایام تعطیلات این واحدها را پشتیبانی کردند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar