ایرنا/ در اتفاقی کم نظیر، بارش شدید تگرگ در اردن باعث وارد شدن خساراتی به خودروها و تجهیزات درون شهری و جاری شدن سیل در برخی مناطق این کشور شد.

بارش شدید تگرگ های با قطر بزرگ و وزنی سنگین موجب خسارت به خودروها در امان پایتخت این کشور شد.
بر اساس این گزارش، در این حادثه شیشه بسیاری از خودروهای سبک و سنگین که در فضای باز یا در حال تردد بودند شکسته و به بدنه آنها خسارت وارد شد.
در این پیوند، اداره امنیت عمومی اردن امروز (دوشنبه) اعلام کرد که گزارشی از اتاق عملیات پلیس الزرقاء مبنی بر مفقود شدن یک کودک بر اثر جاری شدن سیل در منطقه السخنه دریافت کرده است.
این اداره اعلام کرد که نیروهای امداد و نجات و همه گروه های امنیتی بلافاصله به محل یاد شده اعزام شده اند و تلاش ها برای جستجوی کودک مفقود شده ادامه دارد.
«عبدالمنعم القراله» مدیر اداره هواشناسی اردن گفت: حالت ناپایداری شدید جوی منجر به بارش شدید باران و تگرگ و ایجاد رعد و برق شدید شد.

وی در خصوص علل رگبارهای شدید تگرگ که باعث شکسته شدن شیشه های برخی خودروها در خیابان های امان پایتخت اردن شده است، اظهار داشت: اختلاف دما در لایه های بالایی و سطحی جو و رطوبت و افزایش حالت ناپایداری دلایل آنچه امروز در اردن اتفاق افتاد بوده است.
مدیر اداره هواشناسی اردن به اردنی ها در مورد احتمال تکرار این وضعیت هشدار داد.
وی از شهروندان اردنی خواست از محل بارش های سیل آسا دوری و برای حفظ جان و مال خود از مسدود کردن مجاری روان آب ها جلوگیری کنند.

القراله همچنین تاکید کرد که شهروندان برای مصون ماندن از تگرگ که ممکن است در برخی مناطق به ویژه مناطق جنوبی و شرقی شدید باشد در مناطق سرپوشیده اسکان و از تردد با وسایل نقلیه خودداری کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar