تسنیم/ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از کشف ۳۵۰ قطعه اثر تاریخی مربوط به پنج هزار سال پیش تا دوران معاصر در این استان خبر داد.

عطا حسن‌پور در گفت وگوی تلویزیونی اظهار داشت: 350 قطعه شی تاریخی مربوط به هزاره سوم قبل از میلاد (پنج هزار سال پیش تا دوران معاصر ) در لرستان کشف شد.

وی افزود: نمونه‌هایی از برخی از اشیای تاریخی کشف‌شده برای اولین بار است که در لرستان به‌دست می‌آید و مطالعه این اشیا می‌تواند برگ‌های تازه ای را به تاریخ ایران و تاریخ پربار این استان اضافه کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان عنوان کرد: اشیای کشف‌شده در این استان شامل پیکره‌های انسانی، حیوانی، زیورآلات و رزم‌ابزارهای مفرغی است.

صادق حیدری معاون دادستان مرکز لرستان نیز در این رابطه گفت: 350 قطعه آثار تاریخی متعاقب دستورات قضایی و مجوزهایی که صادر شد با تلاش شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) در لرستان کشف شده است.

وی با بیان اینکه اشیای تاریخی کشف‌شده توسط کارشناسان میراث‌فرهنگی بررسی و ارزش‌گذاری شده است، افزود: این آثار شناسنامه کشور است و قابلیت ارزش‌گذاری را ندارد، بنابراین مردم از ارتکاب تخلف و یا جرایم در این حوزه امتناع کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar