فارس/ خروج یک قطار مسافربری از ریل و برخورد آن به یک قطار باری در شرق هند ۵۰ کشته و ۳۰۰ زخمی به جا گذاشت.

«دی بی شینده»، مدیر منطقه «بالاسوره» در ایالت «اودیشا» گفت که امدادگران در حال تلاش برای نجات ده‌ها نفر دیگر از مسافرانی هستند که گمان می‌رود داخل واگن‌های خارج‌شده از ریل گیر افتاده باشند. 


آمیتاب شارما، سخنگوی وزارت راه آهن هند گفت قطعات قطار سانحه‌دیده داخل مسیر ریلی دیگری در آن نزدیکی افتاده‌اند. قطار مسافربری دیگری که در مسیر مخالف حرکت می‌کرد به این قطعات برخورد کرده است. از جزئیات این سانحه جدید خبر بیشتری در دست نیست. 
روزنامه گاردین گزارش داده قطار سانحه‌دیده در حال حرکت از شهر «هوراه» واقع در ایالت بنگال غربی به سمت شهر چنای که مرکز ایالت «تامیل نادو» است بود.
تلویزیون هند تصاویری نشان می‌دهد که تلاش تیم‌های نجات برای خارج کردن مسافران از محل سانحه را نشان می‌دهد. تلویزیون دهلی گفته ۱۷۹ نفر به بیمارستان منتقل شده‌اند. 
علی‌رغم تلاش‌هایی که دولت هند برای ایمنی سفرهای ریلی انجام می‌دهد تصادف‌های زیادی هر سال در مسیرهای ریلی هند به وقوع می‌پیوندند. هند با داشتن ۴۰ هزار مایل (۶۴ هزار کیلومتر) خط ریل دارنده بزرگترین شبکه خطوط ریلی است که توسط یک دولت اداره می‌شود. 
بدترین حادثه ریلی در هند سال ۱۹۹۵ اتفاق افتاد که در جریان آن، برخورد دو قطار در نزدیکی شهر دهلی باعث کشته شدن ۳۵۸ نفر شد. بیشتر تصادفات قطار ناشی از خطای انسانی یا قدیمی بودن تجهیزات علامت‌دهی است. 

بیش از ۱۲ میلیون نفر در روز با ۱۴۰۰۰ قطار در سراسر هند سفر می‌کنند. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar