ایسنا/ رییس ستاد مرکزی اربعین از پیش بینی افزایش تردد زوار از مرز خسروی به بیش از یک میلیون نفر در اربعین امسال خبر داد.

سید مجید میراحمدی در جلسه امروز (16 خرداد) ستاد اربعین استان کرمانشاه با اشاره به ظرفیت‌های خوب مرز خسروی و نزدیکی این مرز به عتبات عالیات، گفت: در همین راستا پیش بینی می شود اربعین امسال با تردد بیش از یک میلیون زائر در این مرز مواجه شویم.
وی افزود: سال گذشته حدود 500 هزار زائر از این مرز تردد کردند (250 هزار زائر در مسیر رفت، 250 هزار در مسیر برگشت) و پیش بینی می شود این تعداد امسال به دو برابر افزایش یافته و به بیش از یک میلیون تردد برسد.
میراحمدی با اشاره به پیگیری های بسیار برای 24 ساعته شدن مرز خسروی گفت: قول های مساعدی در این زمینه از وزیر کشور عراق گرفته ایم که در صورت تحقق آن با استقبال خوب زوار از این مرز مواجه می شویم.
وی تصریح کرد: در بحث نرخ های بالا و متفاوت کرایه در کشور عراق هم صحبت هایی صورت گرفته و پیگیری ها برای کنترل این موضوع هم ادامه دارد.
رییس ستاد مرکزی اربعین در ادامه توسعه گیت ها را یکی از مهم ترین اولویت ها در مرز خسروی عنوان کرد و افزود: این کار قطعا باید صورت بگیرد و مشکلی هم در زمینه تامین اعتبار این موضوع نداریم.

میراحمدی افزود: مسئله افزایش گیت ها باید بصورت جد در کشور عراق هم دنبال شود تا مشکلی برای تردد زوار ایجاد نشود.
لزوم توسعه پارکینگ‌های شخصی در مرز خسروی/ زوار اربعین با خوروی شخصی به مرز بیایند
معاون وزیر کشور گفت: در خصوص تامین پارکینگ در استان هم کار باید با جدیت دنبال شود و در این زمینه هم کمبود اعتبار نداریم.
وی با تاکید بر توسعه پارکینگ‌ها گفت: امسال توصیه این است که عمده زوار با خودروهای شخصی به مرز تردد کنند، چرا که ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی محدود است، بنابراین توسعه پارکینگ ها باید با جدیت در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: در خصوص احداث 15 هزار مترمربع سایه بان در مرز خسروی هم با همکاری وزارت نفت و صمت تمهیدات لازم اندیشیده شده است.
معاون وزیر کشور گفت: بحث احداث و راه اندازی مه پاش، سرویش های بهداشتی و خنک کننده های هوا هم با جدیت باید دنبال شود.
میراحمدی بر تشکیل هرچه سریعتر قرارگاه مشترک عملیات اربعین میان استان کرمانشاه و طرف عراقی تاکید کرد و افزود: با وجود این قرارگاه بسیاری مسائل مرزی می تواند در همین استان حل شده و منتظر توافقات در مرکز کشور نماند.
رییس ستاد مرکزی اربعین در ادامه از مراسم اربعین به عنوان یک عملیات بزرگ یاد کرد و افزود: در این عملیات فقط رزم جنگی نیست، وگرنه تمام ویژگی ها و مختصات یک عملیات بزرگ را دارد و کوچکترین مشکلی می تواند تمام زحمات را به حاشیه ببرد.
وی افزود: فرصت زیادی تا شروع این مراسم بزرگ نمانده و با توجه به گرمای هوا، اقدامات آماده سازی مرز باید هرچه سریعتر و با جدیت پیگیری شود.

میراحمدی گفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای استان کرمانشاه در بحث اربعین 95 میلیارد تومان است که 22 میلیارد تومان آن به زودی در اختیار استاندار کرمانشاه قرار می گیرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar