رکنا/فرمانده انتظامی استان از انهدام باند سارقان حرفه ای در کرمانشاه خبر داد که با روش بیهوش کردن طعمه خود، یک دستگاه خودروی نیسان و 9 تخته فرش دستباف به ارزش 10 میلیارد ریال را به سرقت برده بودند.

 سردار "مهدی حاجیان" اظهار داشت: پس از ارجاع پرونده ای به پلیس آگاهی استان مبنی بر وقوع یک مورد سرقت به عنف که طی آن اعضای یک باند 4 نفره اقدام به سرقت یک دستگاه خودرو نیسان و چندین تخته فرش دستباف کرده بودند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در تحقیقات ابتدایی کاراگاهان پلیس آگاهی مشخص شد راننده وانت نیسان و همراهش 9 تخته فرش دستباف را برای فروش از استان های همجوار به کرمانشاه منتقل می کنند اما با خریدار سر قیمت به توافق نمی رسند، تصریح کرد: در همین حین شخص دیگری که سارق و ناظر معامله فرش بوده است با جلب اعتماد فروشنده و همراهش، با آن ها به بهانه اینکه خریدار خوب سراغ دارد همراه می شود.
فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه فرد سارق در طول مسیر اقدام به خرید نوشیدنی و حل کردن چند عدد قرص خواب آور قوی داخل آن می کند، افزود: فروشندگان فرش پس از مصرف نوشیدنی به خواب فرو می روند و سارق و دیگر همدستانش با رها کردن آن ها در بیابان های مناطق حاشیه ای کرمانشاه، اقدام به سرقت خودرو نیسان و فرش های دستباف می کنند.
سردار حاجیان یادآور شد: کاراگاهان شعبه سوم اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با انجام کارهای اطلاعاتی و در کمتر 48 ساعت موفق به شناسایی اعضای 4 نفره باند سرقت و یک مالخر شده و در عملیات های جداگانه آن ها را دستگیر کردند.

وی همچنین از کشف هر 9 تخته فرش دستباف مسروقه که طبق نظر کارشناسان ارزش آن ها به 10 میلیارد ریال می رسید، خبر داد و گفت: خودرو نیسان سرقتی نیز که پلاک جعلی روی آن نصب شده بود در یکی از پارکینگ های سطح شهر کشف شد.
رئیس پلیس استان کرمانشاه در پایان و با بیان اینکه تحقیقات و بازجویی از اعضای باند سرقت ادامه دارد، گفت: سارقان و افراد مالخر مطمئن باشند راه گریزی از دست پلیس ندارند و دیر یا زود در چنگال قانون گرفتار و به سزای عملشان خواهند رسید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar