تسنیم/ بارش باران باعث وقوع سیل شدید در شهر مجن شد که تخریب محور ورودی به این شهر را در پی داشت.

با توجه به صدور هشدار قرمز هواشناسی در استان سمنان مبنی بر بارندگی و جاری شدن سیل در این استان، سیلاب، شهر مجن از توابع شهرستان مجن را فرا گرفت.

براساس مشاهدات میدانی خبرنگار تسنیم، باران در برخی مناطق شهرستان شاهرود از جمله شهر مجن منجر به جاری شدن سیلاب در این شهر شد.

شهردار مجن در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در این باره بیان کرد: در چند روز اخیر شاهد بارش شدید باران در مجن بودیم و این بارندگی همچنان ادامه دارد که سبب جاری شدن سیل شد.
 
محمد دربارنیان افزود: با توجه به صدور هشدارهای هواشناسی در استان، از قبل آماده بارندگی و جاری شدن سیل در این منطقه بودیم و از همین رو قبلاً نسبت به لایروبی مسیر سیلاب و کانال‌های سطح شهر اقدامات لازم صورت گرفت.

وی اضافه کرد: با توجه به احتمال وقوع و جاری شدن سیلاب، شهرداری مجن با آمادگی کامل و حضور سه اکیپ سیار مجهز با تمام ادوات و ماشین‌آلات خود در صحنه حضور داشت.

به گفته شهردار مجن، منطقه تفریحی آبشار "تنگه داستان" که از جاذبه‌های دیدنی این شهر و پذیرای مسافران و گردشگران است با جاری شدن سیل مسدود شده بود که سریعاً نسبت به بازگشایی مسیر اقدامات لازم صورت پذیرفته و مکان‌هایی جهت اسکان موقت مسافران در نظر گرفته شد.

دربارنیان افزود: با حضوربه‌موقع نیروهای امدادی هلال‌احمر پس از بارندگی در منطقه و امدادرسانی با مشکل خاصی در امدادرسانی روبرو نشدیم.

وی عنوان کرد: جاری شدن سیل در مجن به برخی از باغات و محصولات کشاورزی این منطقه آسیب جدی رسانده است که تیم‌های ارزیاب و شورای شهر در‌حال برآورد میزان مالی خسارات به باغداران هستند.

شهردار مجن گفت: این سیلاب در دو روزه گذشته خسارت جانی نداشته است و نیروهای مدیریت بحران شهرداری مجن به‌صورت 24 ساعته در حال آماده باش به‌سر می‌برند تا در صورت وقوع مجدد سیلاب به مردم خدمت‌رسانی کنند.

براساس مشاهدات خبرنگار تسنیم جاده منتهی به شهر مجن نیز دچار آسیب جدی شد؛ اما با تلاش راهداران تردد در آن برقرار شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar