تسنیم/ سیل شب گذشته در جاده چالوس، باعث  تخریب جدی جاده در چند نقطه (حدفاصل تونل شماره ۲تا تونل شماره ۶) و خسارت جدی به زیرساخت‌ها شد.

پس از بارندگی شدید شب گذشته در جاده چالوس، بخش‌های متعددی از این جاده با ریزش سنگین کوه و جاری شدن سیل مواجه شد. بخش‌هایی از جاده چالوس با آسیب شدید و حتی فرونشست روبه‌رو شده است.

از صبح امروز تیم‌های مختلفی از سپاه استان البرز برای کمک به نیروهای امدادی در بازگشایی این جاده و کمک به مردم در جاده چالوس مستقر شده‌اند.

سردار علیرضا حیدرنیا فرمانده سپاه استان البرز در بازدید از مناطق حادثه دیده جاده چالوس ضمن قدردانی و تشکر از تلاش های ارزنده و مجاهدانه پاسداران و بسیجیان و تمام نیروهای امدادی برای حضور به موقع در صحنه عملیات امداد و نجات و خدمت‌رسانی به هموطنان عزیز در مناطق دچار حادثه شده جاده چالوس طی دستوری بر ضرورت ارتقا و تشدید آمادگی‌های گروه‌های جهادی  و یگان‌های امدادی بسیج برای کمک به سایر نیروهای امدادی تاکید کرد.

حیدرنیا با اشاره به خسارت‌های فراوان در جاده چالوس  گفت: سپاه ظرفیت‌های خود را متناسب با نوع مخاطره برای امداد رسانی و کمک به مردم وارد میدان می‌کند.

فرمانده سپاه استان البرز با تأکید بر اینکه فرزندان ملت ایران در سپاه و بسیج همواره در کنار مردم بوده و هستند افزود: بزرگترین افتخار فرزندان ملت ایران در سپاه و بسیج خدمتگزاری به مردم است.

امدادرسانی سپاه و بسیج استان دوشادوش نیروهای امدادی 

پس از حادثه سیلاب شب گذشته در استان البرز، جاده چالوس و  تخریب جدی جاده در چند نقطه (حدفاصل تونل شماره 2تا تونل شماره 6) و خسارت جدی به زیرساخت‌ها در این مسیر، سپاه ناحیه امام باقر(ع) سپاه البرز از ابتدای وقوع سیلاب، با حضور بسیجیان بومی منطقه به همراه سایر دستگاه‌های امداد رسان اقدام به امدادرسانی گسترده کردند. در جریان این حادثه، حدود 400 خودرو در شب گذشته، گرفتار سیلاب شده که با کمک نیروهای امدادی و بسیجیان سپاه ناحیه امام محمدباقر(ع) سرنشینان آن‌ها نجات داده شده و به محل امن منتقل شدند. 

خسارت این حادثه به زیرساخت‌های جاده‌ای سنگین گزارش شده است و زمان بازگشایی جاده برای تردد خودروها ممکن است طولانی شود.

ساعاتی پیش با حضور بسیجیان و دستگاه‌های خدمت‌رسان از جمله اداره کل راهداری، مدیریت بحران، هلال احمر، بخشداری آسارا، اورژانس و فراجا تمام خودروها و سرنشینان آن‌ها از محل حادثه تخلیه و عملیات ایمن‌سازی موقت مسیر همچنان با حضور دستگاه های مذکور و بسیج ادامه دارد.

سیل , سیل , سیل , سیل , سیل , سیل ,

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar