مهر/ رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از اعلام سالروز برگزاری اجلاس منطقه‌ای وزرای محیط زیست در ۲۱ تیرماه (۱۲ ژوئیه) به نام «روز مقابله با طوفان‌های گرد و غبار» در تقویم بین المللی خبر داد.


 علی سلاجقه با اشاره به عزم جدی دولت مردمی و انقلابی در تقویت دیپلماسی محیط زیست، اظهار کرد: بند ۱۵ سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست بر تقویت دیپلماسی محیط زیست تاکید کرده است و دولت سیزدهم از ابتدای آغاز به کار در جهت، پیاده سازی این سیاست تلاش بسیار کرده است.
وی افزود: یکی از ثمرات توجه و تقویت دیپلماسی محیط زیست در دولت مردمی و انقلابی، برگزاری اجلاس منطقه‌ای وزرای محیط زیست در ۲۱ تیرماه سال گذشته به میزبانی تهران بود که موجب همگرایی بیشتر کشورهای منطقه در مقابله با پدیده طوفان‌های گرد و غبار شده است.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه خاطرنشان کرد: در یکسال اخیر و پس از برگزاری موفق اجلاس وزرای محیط زیست منطقه در تهران، بلافاصله پیشنهاد تصویب این روز به عنوان روز بین المللی مقابله با طوفان‌های گرد و غبار از طریق سازمان حفاظت محیط زیست به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران ارائه شد و امروز با رأی اجماعی مجمع عمومی سازمان ملل متحد، این تلاش‌ها نتیجه داد و ۲۱ تیرماه (۱۲ ژوئیه) در تقویم بین المللی به نام «روز مقابله با طوفان‌های گرد و غبار» اعلام شد.
گفتنی است، پیش از این نیز در سازمان ملل متحد در قطعنامه دیگری از بانی شدن ایران در برگزاری اجلاس منطقه‌ای مقابله با طوفان‌های گرد و غبار در سال گذشته استقبال و پیشنهاد برگزاری این رویداد در سطح بین المللی را ارائه کرده بود که این رویداد، شهریورماه امسال به میزبانی کشورمان برگزار خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar