ایسنا/ سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کهنوج از تصویربرداری از چهار قلاده خرس سیاه آسیایی توسط محیط بانان در این شهرستان خبر داد.

هادی جلالی امروز سوم مهرماه در تشریح این خبر گفت: با مشاهده چهار قلاده خرس سیاه آسیایی در شهرستان کهنوج امیدها برای تداوم بقای خرس در این منطقه بیشتر شده است. 
او افزود: در روزهای اخیر که از یک قلاده خرس سیاه توسط دوستداران محیط زیست در ارتفاعات دهکهان فیلم برداری شده بود، ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کهنوج طی گشت و کنترل و پس از پایش متوالی بالاخره موفق شدند از چهارقلاده خرس سیاه بلوچی فیلم‌برداری کنند.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کهنوج با بیان اینکه حوزه استحفاظی کهنوج یکی از زیستگاه‌های خرس سیاه در استان کرمان است، گفت: همه تلاش‌ها در اداره محیط زیست این شهرستان معطوف به این است که آسیبی به این گونه حیات وحش در معرض انقراض وارد نشود و آموزش‌های لازم به ساکنان جوامع محلی داده شود.
جلالی از ساکنان روستاها و جوامع محلی درخواست کرد در صورت مشاهده خرس، بدون ایجاد چالش و درگیری موارد را به کارشناسان و محیط بانان محیط زیست اطلاع دهند و در ادامه بیان کرد: این گونه کمیاب از جمله گونه‌هایی است که در سالهای اخیر به علت تداوم خشکسالی و کم آبی به دنبال آب و غذا به مناطق روستایی نزدیک شده است.

سرپرست اداره محیط زیست شهرستان کهنوج اضافه کرد: خرس سیاه بلوچی نقش مهمی در تنوع زیستی و حفظ چرخه زیستی منطقه دارد و حفاظت از آن به عنوان یک اولویت پیش روی کارشناسان و مسئولان محیط زیست این شهرستان است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar