فارس/ جشن عاطفه‌ها از امروز به مدت یک هفته در مدارس سراسر کشور برگزار می‌شود.

جشن عاطفه‌ها با عنوان «شور عاطفه‌ها» از امروز در مدارس سراسر کشور آغاز شد و تا یک هفته ادامه دارد.

در این مراسم کمک‌های نقدی و غیرنقدی دانش‌آموزان برای کمک به دانش‌آموزان کم بضاعت جمع‌آوری می‌شود و اولویت کمک نیز با دانش‌آموزان کم بضاعت هر مدرسه است.

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم با اشاره به تفاوت مهر امسال با مهرهای سال‌های گذشته، اظهار کرد: مهر امسال با جشن‌های ربیع‌الاول همراه شده و آموزش و پرورش تمام تلاش خود را به کار بسته است تا مهر باشکوه آغاز شود. 

وی با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش برای محرومیت‌زدایی، افزود:  در طول دو سال گذشته بیش از ۵۰ هزار کلاس درس در مناطق محروم در طرح شهید عجمیان، شاداب‌سازی شد و همچنین بیش از سه و نیم میلیون متر مربع فضای آموزشی ساخته شده است که اکثر آن در مناطق محروم بود.

صحرایی با اشاره به کلاس‌های کانکسی، ادامه داد: بیش از 100 مدرسه کانکسی برای مهر امسال جمع‌آوری شد و به جای آنها، مدرسه ساخته شد.

وی همچنین از توزیع بسته‌های لوازم‌التحریر در مناطق محروم خبر به مناسبت مهر خبر داد و گفت: دولت متعهد شد برای دانش‌آموزان مناطق محروم که در مدارس استعدادهای درخشان پذیرفته می‌شوند، هزینه تحصیل دانش‌آموزان چهار دهک اول را تقبل کند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت تأثیر سوابق تحصیلی در عدالت آموزشی، اظهار کرد: امسال مصوبه تأثیر قطعی معدل نشان داد که دانش‌آموزان مناطق محروم می‌توانند به دانشگاه‌ها راه پیدا کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar