ایسنا/ بر اساس آمار شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ایران در شهریور ماه ۱۴۰۲، بیش از ۶۵۰ بار لرزید.

شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در شهریورماه ۱۴۰۲ تعداد ۶۵۸ زمین‌لرزه را ثبت کردند. این زمین‌لرزه‌ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ‌داده و توسط شبکه‌های لرزه‌نگاری ثبت و تعیین محل شده‌اند. در شهریورماه ۱۴۰۲ تعداد ۱۲ زمین‌لرزه با بزرگی بیش از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه‌نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ‌ترین آن‌ها زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ در مقیاس امواج درونی زمین در تاریخ ۲۰ شهریور در حوالی مرز ایران (کرمانشاه) و عراق بوده است.

از لحاظ آماری ۵۸۹ زمین‌لرزه با بزرگی کوچک‌تر از ۳، تعداد ۵۷ زمین‌لرزه با بزرگای بین ۳و۴، تعداد ۱۰ زمین‌لرزه با بزرگای بین ۴ و ۵، و تعداد ۲ زمین‌لرزه با بزرگای بین ۵ و ۶ بوده‌ است. استان خراسان رضوی با ۹۸ زمین‌لرزه ثبت شده دستگاهی بالاترین آمار زمین‌لرزه ثبت شده در شهریورماه ۱۴۰۲ را به خود اختصاص داده‌ است و پس از آن استان‌های کرمان و چهارمحال و بختیاری به ترتیب با ۶۵ و ۵۶ زمین‌لرزه قرار دارند.

مرکز لرزه‌نگاری کشوری در شهریورماه امسال ۷ زمین‌لرزه در استان تهران ثبت کرده‌ است که بزرگترین آنها با بزرگی ۲.۶ در مقیاس امواج درونی زمین در ارجمند بوده‌است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar