ايسنا/ کسي که به قله اي رسيده، ناگهان به قله پرواز نکرده و با تلاش که لازمه رسيدن به موفقيت و فتح قله است، به اين مهم دست پيدا کرده است؛ نمونه بارز اين جمله نيز فولادي است که در ليگ نوزدهم پس از شش سال، يک رويا را براي خود به واقعيت تبديل کرد.
صحبت هاي جواد نکونام در اولين نشست خبري اش در مردادماه سال ۹۸ نشان مي داد که فولاد نه براي قهرماني بسته شده و نه کسب سهميه آسيايي. البته سرمربي جوان فولادي ها تنها يک قول داد و آن اين بود که هيچ تيمي نه تنها در اهواز، بلکه در هيچ شهري نتواند به راحتي فولاد را اذيت کند و شکست دهد. قولي که نکونام تا آخرين لحظه بازي در ليگ برتر، بر آن پاي‌بند بود.
فولاد جدال نابرابري با تيم هاي بالاي جدولي براي رسيدن به کسب سهميه آسيايي داشت زيرا فولادي ها امسال با کاهش بودجه مواجه شدند ولي بيشتر رقباي آن ها، متمول و بازيکنان کهکشاني به خدمت گرفته بودند تا هر طور که شده به سهميه و مقام قهرماني برسند.
شاگردان نکونام ليگ نوزدهم را با نوسان و فراز و نشيب اما از همان ابتدا با اميد آغاز کردند و اگرچه فولاد بازيکن ميلياردي نداشت اما بازيکناني داشت که تا پاي جان براي اين تيم فداکاري کردند و در شرايطي که با مصدوميت نيز مواجه بودند، براي اين که فولاد امسال به قله هدف خود دست پيدا کند، با قلب شان بازي کردند.
تقريبا از نيم فصل دوم نيز کسب سهميه آسيايي براي فولادي ها به يک هدف جدي تر تبديل شد و نکونام و شاگردانش چندين برابر توان خود را گذاشتند تا بتوانند همان رقباي متمول خود را پشت سر بگذارند؛ رقبايي که در هفته هاي پاياني ليگ بر خلاف فولاد که هر روز منسجم تر مي شد و سنگ هاي مسير را يکي پس از ديگري کنار مي زد، تقريبا به بن بست خوردند تا مسير براي فولادِ با انگيزه ليگ نوزدهم، هموارتر شود.
در نهايت نيز اين فولاد بود که با برنامه ريزي خوب و کار و تلاش شبانه روزي و با مديريت مثال زدني سعيد آذري که رهبر خوب و توانمندي براي اين باشگاه است، توانست پس از شش سال به پلي آف ليگ قهرمانان آسيا برسد و روياي حضور در آسيا براي هواداران اين تيم به واقعيت تبديل شود.
در راس موفقيت فولاد، رهبر جواني به نام جواد نکونام قرار دارد که براي رساندن فولاد به آسيا خواب از چشمانش گرفته شد اما هر روز هدفش بزرگ و بزرگ تر شد. حالا مي توان نکونام را يک مربي موفق ناميد، چرا که دو فصل قبل به همراه نساجي به ليگ برتر صعود کرد و امسال نيز فولاد را به پلي آف ليگ قهرمانان آسيا رساند.
حالا اين فولاد نياز به مراقبت بيشتري از سوي مسئولان باشگاه و شرکت فولاد خوزستان دارد تا بازهم مثل ليگ نوزدهم بتواند در يک مسير موفق، در فصل آينده ليگ ايران و ليگ قهرمانان آسيا، آن چه را براي خود به عنوان هدف ترسيم کرده است، به درستي به سرمنزل مقصود برساند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد