مهر/ مهاجم اسبق تيم ملي فوتبال ايران از وجود مجموعه اي از افراد که در کار نقل و انتقال بازيکن و مربي خارجي هستند خبر داد.
علي‌اصغر مدير روستا درباره مصوبه اخير سازمان ليگ مبني بر ممنوعيت جذب بازيکن و مربي خارجي جديد از سوي تيم‌هاي ايران اظهار داشت: اگر اين بحث براي پيگيري مبارزه با فساد باشد، اقدامي عالي انجام شده اما اگر پس از صدور راي پرونده مارک ويلموتس، آقايان مي‌خواهند روي يک زخم مرهم گذاشته و بعدها اين زخم دوباره باز شود، تصميم‌شان موقتي است و فايده اي هم ندارد. 
وي افزود: بايد ممنوعيت جذب بازيکن و مربي خارجي را سالها ادامه داده و با مسببان چنين قراردادهايي برخورد قضايي داشته باشيم. مجازات هم فقط شامل زندان رفتن اين افراد نمي‌شود بلکه مي‌توان با رسانه‌اي کردن نام، پرداخت غرامت‌ها و هزينه‌ از جيبشان و ممنوع الفعاليت کردن آنها با چنين افرادي برخورد کرد. 
مهاجم اسبق تيم فوتبال ايران ادامه داد: اگر حالا که پرونده مارک ويلموتس به چنين رأيي رسيده دوستان بخواهند احساسي عمل کرده و مدتي جذب بازيکن خارجي را ممنوع کنند، پس از مدتي آتش اين هيجان ها فروکش مي‌کند و چهار پنج ماه ديگر هم مي بينيم مصوبه لغو مي‌شود. 
مديرروستا تصريح کرد: افرادي که مي‌خواهند با مسببان عقد قراردادهاي نادرست برخورد کنند، بايد سابقه مبارزه با فساد را داشته باشند  تا بتوانند جلوي اين اقدام را بگيرند اما اگر قرار باشد همين نفرات فعلي سازمان ليگ و فدراسيون فوتبال مقابل تخلف‌ها بايستند، نمي‌توان چندان به نتيجه آن اميدوار بود. بايد افرادي وارد کار شوند که براي مبارزه با فساد اراده و عزم داشته باشند.
وي درباره اينکه لودويک دليشت وکيل سوئيسي فدراسيون فوتبال در پرونده مارک ويلموتس، پس از رأي اين مربي با وکالت از بازيکن خارجي تراکتور اين باشگاه را محکوم کرده توضيح داد: همين مسائل نشان مي‌دهد پشت پرده زد و بندهاي بسياري وجود دارد. بايد عوامل اين اتفاق‌ها معرفي، بازخواست و جريمه شوند. 

پيشکسوت فوتبال ايران ادامه داد: بايد دلال ها و واسطه‌هايي که چنين بازيکنان و مربياني به ايران مي‌آورند به سهم خود غرامت و جريمه بدهند و دستشان از فوتبال ايران قطع شود. همانگونه که در بحث حضور دراگان اسکوچيچ روي نيمکت تيم ملي هم مباحث زيادي وجود دارد. 
مديرروستا توضيح داد:  بايد اعلام شود چه کسي اسکوچيچ را به تيم ملي ايران آورد تا فردا اتفاق‌هاي مشابه قرارداد ويلموتس را درباره اسکوچيچ شاهد نباشيم. وي در حال حاضر هم با باشگاه صنعت نفت آبادان مشکل دارد. دلال يا فردي که عامل حضور چنين مربياني در ايران است و به فدراسيون فوتبال احاطه دارد بايد به مردم معرفي شوند.
وي عنوان کرد: اگر تمام عوامل کل و جزء چنين قراردادهايي معرفي شوند مردم مي‌دانند چه اتفاق  ‌هايي در فوتبال رخ مي‌دهد. اکنون به جز مهدي تاج، هيأت رئيسه فدراسيون فوتبال و وزير ورزش کسي را نمي‌شناسيم اما مدير يا مسئول پشت پرده را هم معرفي کنيد. 
سرمربي اسبق تيم پيکان ادامه داد: اکنون مجموعه‌اي در تهران وجود دارد که کل مسائل مربوط به قرارداد بازيکن و مربي خارجي را دست خود گرفته است. اعضاي اين مجموعه همان افرادي هستند که ده سال پيش مجرم شناخته شدند اما اکنون قويتر کار مي‌کنند. دليل اين موضوع هم اين است که آنها بالادستي‌ها را خريدند. 
مديرروستا اضافه کرد: افرادي بايد در عرصه مقابله با فساد ورود کنند که کسي نتواند به آنها رخنه کند. مجرم هايي که 10 سال پيش فوتبال ايران را به منجلاب کشيدند اکنون خيلي فعالتر شدند. جالب اينجاست اعضاي اين مجموعه سالها قبل نمي‌توانستند پول چيپس و پفک بدهند اما اکنون براي خودشان وکيل گرفته و کارهاي خود را از اين طريق انجام مي‌دهند.
وي تصريح کرد: اين افراد سالها قبل مجزا از هم کار مي‌کردند اما اکنون به مجموعه اي قدرتمند تبديل شدند که بازيکن‌، مربي، سرپرست و... و حتي مدير باشگاه را با نظر خودشان مي‌چينند. مانند ده سال قبل ابتدا بايد چنين افرادي و به عنوان نفراتي که فوتبال را به فساد کشيدند مجازات کرد. 
مهاجم اسبق تيم ملي فوتبال ايران ادامه داد: احساس مي‌کنم يکي از دلايل ممنوع شدن جذب بازيکن و مربي خارجي مجلس‌گير شدن مسئولان فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ است. آنها اکنون هيجان زده شدند اما بايد چنين کاري را ده سال پيش انجام مي‌دادند. ديده اند هوا پس است و  مدام اطلاعيه مي‌دهند. تا الان نمي دانستند چه اتفاقي در فوتبال ايران رخ مي‌دهد؟
مدير روستا توضيح داد: در روزهاي اخير و پس از شکست مفتضاحانه فدراسيون فوتبال در پرونده مارک ويلموتس همه بيانيه صادر مي‌کنند اما بايد فردي باشد که همه مسائل را پيگيري کرده و احساسي عمل نکند. ويلموتس به خال زده است و براي حضور در ايران با افرادي ارتباط برقرار کرده تا با يک برنامه ريزي مشخص همه به منافعي برسند.
وي افزود: شک نکنيد رأي پرونده هم ناشي از همين زد و بندها است. ويلموتس از اشتباه ما استفاده نکرد بلکه با مطالعه و شناختن افرادي که مي‌توانند در اين مسير به وي کمک کنند به ايران آمد و چنين پولي را از جيب مردم کشورمان خارج کرد. 
پيشکسوت فوتبال ايران درباره احتمال تباني بين وکيل سوئيسي فدراسيون فوتبال در پرونده ويلموتس توضيح داد: مي‌توان درصدي را براي اين موضوع درنظر گرفت اما نمي‌توان اظهارنظر قاطعانه‌اي انجام داد. هر وکيلي که طرفش فوتبال ايران باشد به راحتي مي‌تواند عليه فوتبال ما حکم بگيرد زيرا در فيفا عليه ما اتاقي تشکيل شده که هر پرونده اي به اين نهاد برسد، بدون خواندن آن عليه ايران راي صادر مي شود. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد