ورزش 3/ ديدار حذفي دو تيم استقلال و پرسپوليس نتيجه جالبي را در تابلو ورزشگاه آزادي به ثبت رساند که براي هواداران آبي آرزويي به قدمت نيم قرن بود
استقلال برابر پرسپوليس در جام حذفي با شش گل در مجموع بازي و در ضربات پنالتي پيروز شد و به فينال جام حذفي رسيد.اين نتيجه و ثبت آن در تابلوي ورزشگاه آزادي در اين روزها  دستمايه طرفداران هر دوتيم شده و در شبکه هاي مجازي و مراوده هاي اجتماعي مردم در چند روزگذشته محل جدل هاي بي پاياني شده است .اعدادي که تا حدودي به هويت باشگاه هاي استقلال و پرسپوليس گره خورده است و پيشکسوتان و هواداران و حتي اعضاي هيئت مديره و بازيکنان نيز از آن ها مي گويند و از اعداد خودشان دفاع مي کنند.
سرمربي آبي ها که بعد از داربي از سمت خود استعفا داده بود و شب گذشته مجددا' به اين تيم برگشت با انتشارپستي اينستاگرامي براي رقيب ديربنه کري خوانده است و از هواداران تيمش خواسته است آنها بگويند کدام عدد؟
مجيدي که در 29فروردين 91خالق عدد 4لقب گرفت و در زمان خروج از زمين بازي پس از اخراج  در ديدار الغرافه و پرسپوليس عدد 4را به عکاس ها و تماشاگران ضلع جنوبي ورزشگاه نشان داد حالا بدنبال ثبت عدد شش است که 47سال است به صورت مطلق به نام قرمزها بوده است.
شهريور ماه و فروردين دو ماهي هستند که اعداد 4و 6 از دل آن ها بيرون آمده است. عدد4 متولدفروردين است و عدد6متعلق به ماه شهريور.اين اعداد  سال هاست  توسط هواداران هر دو تيم به رخ ديگري کشيده مي شود و با ظهور اين روزهاي شبکه هاي مجازي محلي شده است براي ايموجي هايي به رنگ قرمز و آبي که در دل آن نشان دهنده تعلق خاطر افراد است به يکي از اين دو تيم پرطرفدار .
پنج سال بعد از نشان دادن عدد 4توسط مجيدي که برداشت هاي مختلفي از آن شد و عده اي آن را به 4فينال آسيايي آبي ها و عده اي به 4برد پي درپي آن ها در داربي هاي رسمي و بعضي ها هم به چهار گل مجيدي به پرسپوليس نسبت دادند ،پرسپوليس در 18فروردين 95با چهار گل در برابر دو گلي که استقلال زد برابر استقلال پيروز شد تا پرسپوليسي ها با نشان دادن عدد 4آن را متعلق به خود بدانند و 4آبي ها را تا حدودي کمرنگ کنند.

پوکر پرسپوليسي ها در قهرماني در مرداد امسال و نشان دادن عدد چهار در تصاوير زنده تلويربوني از عزم آن ها براي به نام کردن اين عدد به نام پرسپوليس داشت.اتفاقي که بازتاب بسيار خوبي در جامعه براي آنها داشت و پرسپوليس فاتح مطلق اعداد نشان داد.
مجيدي که نشان داده سودوکو باز قهاري است کمتر از يکماه بعد از پوکر قرمزها اين بار خالق عدد شش در ضربات پنالتي شده است.
عددي که دهه ها در اختيار هواداران پرسپوليس بود و آنها با نشان دادن و گفتن آن براي رقيب ديربنه کري مي خواندند.
حالا هواداران هر دوتيم  4و6 را جزيي از هويت خود مي دانند و براي آن دلايل خودشان را دارند.
قرمزها 6آبي ها را در بازي معمول فوتبال نمي بينند وبه شدت در برابر استناد آبي ها جبهه گرفته اند و  آبي ها در کري‌خواني مثل هميشه بدنبال تصويري از شش گل قرمزها هستند و اين قصه همچنان ادامه دارد و در اين فوتبال تا ابد ماندگار . اعدادي که افتخار هواداران هستند و براي بعضي از آن ها براي يک عمر سربلندي کفايت مي کند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد