تسنیم/ باشگاه اینتر هم قصد دارد شانس خود را برای به خدمت گرفتن هافبک انگلیسی تیم فوتبال تاتنهام امتحان کند.
سرد شدن رابطه دله‌ آلی با ژوزه مورینیو و بیرون ماندن او از ترکیب تاتنهام در دو بازی اخیر سبب شده تا شایعات زیادی درباره آینده حرفه‌ای این هافبک انگلیسی مطرح شود و از باشگاه‌هایی همچون پاری‌سن‌ژرمن و رئال مادرید به عنوان مشتریان او یاد شده است.
نشریه «دیلی‌میل» انگلیس حالا خبر می‌دهد که باشگاه اینتر هم به جمع مشتریان آلی 24 ساله اضافه شده و به همین منظور خود را آماده ارائه پیشنهادی رسمی به تاتنهام می‌کند. طبق این گزارش، آنتونیو کونته سرمربی اینتر علاقه زیادی به هافبک انگلیسی اسپرز دارد. 
ژوزه مورینیو در پی برتری 5 بر 2 روز یکشنبه شاگردانش مقابل ساوتهمپتون در هفته دوم لیگ برتر انگلیس در پاسخ به این پرسش که «آیا قصد حفظ دله آلی را دارید؟»، گفته بود: من ترکیبی متعادل می‌خواهم و دله می‌تواند در این ترکیب باشد. آلی در حال حاضر از ترکیب بیرون است اما ممکن است در بازی روز سه‌شنبه (دیدار با لیتون اورینت در دور سوم جام اتحادیه) بازی کند.

آلی 24 ساله از سال 2015 در عضویت باشگاه تاتنهام است و تاکنون در 223 بازی برای این تیم به میدان رفته و 62 گل به ثمر رسانده است. گفته می‌شود منچستریونایتد هم وضعیت این بازیکن را زیرنظر دارد.
 این هافبک انگلیسی که چهار سال دیگر با تاتنهام قرارداد دارد و ارزشش در بازار نقل‌وانتقالات 64 میلیون یورو است، فصل گذشته در 38 بازی آمار 9 گل‌زده و 6 پاس‌گل را از خود برجای گذاشت.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید