نماد آخرین خبر

بارسلونا در آستانه خلاص شدن از آخرین بازیکن مازاد

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
بارسلونا در آستانه خلاص شدن از آخرین بازیکن مازاد

ورزش 3/ ساموئل اومتيتي به احتمال زياد فصل جاري را در باشگاه سابقش ليون توپ خواهد زد.
به نقل از مارکا، ساموئل اومتيتي تابستان 2016 و پس از نايب قهرماني با فرانسه در رقابت هاي يورو از ليون به بارسلونا پيوست. مدافع سيه چرده تنومند فرانسوي در دو سال اول حضورش در بارسا نمايش هايي درخشان داشت و در 50 بازي لاليگا براي آبي اناري ها به ميدان رفت. به او لقب کارلس پويول جديد دادند و هواداران در نوکمپ براي او شعار مي ساختند اما در انتهاي فصل 18-2017 بود که از ناحيه زانوي چپ دچار مشکل شد. همان ناحيه اي که در 17 سالگي برايش مشکل ساز شده بود.
اومتيتي به دليل در پيش بودن جام جهاني 2018 حاضر به جراحي نشد و پس از فتح اين رقابت ها مشکلات زانوي او شدت پيدا کرد. کار به جايي رسيد که اومتيتي نيم فصل اول فصل گذشته را از دست داد و مجبور شد براي درمان به قطر برود.
مدافع فرانسوي از آن پس در چند مقطع به ميادين برگشته و دوباره مصدوم شده است. او که تابستان امسال به ويروس کرونا نيز مبتلا شد و بسيار دير به تمرينات پيش فصل بارسا اضافه شد، در فهرست مازاد رونالد کومان قرار دارد و باشگاه در تلاش است تا به هر نحوي او را واگذار کند.
فصل 20-2019 او 18 بازي انجام داد؛ 13 بازي در لاليگا، سه بازي در ليگ قهرمانان، يک بازي در کوپا دل ري و يک بازي در نيمه نهايي سوپرکاپ اسپانيا. آخرين بازي او براي بارسا برابر سلتا(تساوي 2-2) بود که 90 دقيقه در ميدان حضور داشت.
پس از حذف تحقيرآميز بارسا از ليگ قهرمانان به دست بايرن، اين باشگاه دستخوش تحولات بسياري شد که مهمترينش اخراج کيکه ستين و آمدن رونالد کومان به جاي او بود. سرمربي هلندي بلافاصله 4 بازيکن را در فهرست مازاد قرار داد که ساموئل اومتيتي يکي از آنها بود. 

طبق ادعاي نشريه اکيپ، باشگاه ليون با مدير برنامه هاي اومتيتي وارد مذاکره شده و به توافقاتي نيز دست پيدا کرده است. ليون قصد دارد اومتيتي را قرضي با بند خريد دائمي جذب کند و بارسا نيز مخالفتي با اين قضيه ندارد. باشگاه فرانسوي بخشي از دستمزد او را نيز تقبل خواهد کرد تا به اين ترتيب باشگاه کاتالان به يکي ديگر از اهداف نقل و انتقالاتي خود نزديک شود.
تا به اينجا ايوان راکيتيچ، آرتورو ويدال و لوئيس سوارز از شاخص ترين جدا شده هاي بارسا هستند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره