خبر ورزشي/ نقش مديربرنامه‌هاي قوچان نژاد در انتقال او به ليگ ايران از اهميت بالايي برخوردار است و از قرار معلوم پرسپوليسي‌ها قبل از رضا اول بايد با او به توافق برسند.
مديران باشگاه پرسپوليس همچنان پروژه جذب رضا قوچان‌نژاد را دنبال مي‌کنند و اميدوارند از او جواب مثبت بگيرند و کار را به اتمام برسانند.
مهاجم باارزش ايراني
گوچي با گل‌هاي حساسي که براي تيم ملي فوتبال کشورمان به ثمر رساند، خاطرات شيريني در ذهن اهالي فوتبال ثبت کرده است. اين بازيکن توانايي بالايي در بازي در پيشاني خط حمله دارد و يک‌سري رکورد‌هاي خاص هم به نام خود در ليگ هلند به ثبت رسانده است. رضا قدرت حمل توپ، دريبلنگ، استفاده از ضربه سر و موفقيت در موقعيت‌هاي يک به يک را دارد و به خاطر قدرت تاکتيک‌پذيري، هميشه مورد تمجيد کارشناسان قرار مي‌گيرد. دليل اينکه سال‌هاست در فوتبال اروپا بازي مي‌کند، به همين شرايط بازمي‌گردد.
گزينه هميشگي پرسپوليس
او در تمام اين سال‌ها، يکي از گزينه‌هاي سبد خريد باشگاه پرسپوليس بود و برخي همبازيانش در تيم ملي هم معتقدند رضا هوادار پرسپوليس است، اما هرگز اين اتفاق رخ نداد که گوچي را در ليگ ايران ببينيم. در اين ميان، باشگاه‌هاي استقلال، سپاهان و به خصوص تراکتور هم در مقاطعي تصميم به مذاکره با او گرفتند، ولي قوچان‌نژاد ترجيح داد در اروپا به فوتبالش ادامه دهد. او حتي در همين فصل، پيشنهاد شيرين باشگاه تراکتور را رد کرد.
حالا بار ديگر بحث پرسپوليسي شدن اين بازيکن بر سر زبان‌ها افتاده و احتمال دارد اين‌بار کار تمام شود، اما از سمت ديگر شنيديم رضا براي پيوستن به پرسپوليس با دو مشکل اساسي مواجه است. اول اينکه به خاطر شرايط زندگي خصوصي و شغل همسرش، ترجيح مي‌دهد در اروپا بماند و از سوي ديگر، او تحت قرارداد باشگاه زووله هلند است و بعيد به نظر مي‌رسد اين باشگاه با رقم پايين، رضايت به جدايي گوچي بدهد. گويا همسر قوچان‌نژاد در اروپا بيزينسي دارد که نمي‌تواند به راحتي آن را رها کرده و به ايران بازگردد. همچنين اين‌طور به گوش مي‌رسد که مشغول تحصيل است و از اين رو، در صورت پرسپوليسي شدن گوچي بايد به تهران بيايد که در اين صورت، شانس ادامه تحصيل و فعاليت‌هاي کاري در سطح بالا در اروپا را از دست مي‌دهد. با اين حساب، نمي‌توان انتظار داشت مراحل جذب گوچي توسط پرسپوليس به سادگي و سرعت انجام شود البته اگر شخص قوچان‌نژاد علاقه‌اي به حضور در ليگ ايران داشته باشد.
دور جديد مذاکرات
البته اين تمام ماجرا نيست. بالاخره وقتي باشگاه مذاکرات را شروع کرده بايد به مرزي از نتيجه‌گيري هم برسد. همين سه روز قبل بود که دور جديد گفتگو‌ها بين باشگاه پرسپوليس و نماينده قانوني اين بازيکن آغاز شد، اما در تمام اين مدت، گوچي روزه سکوت گرفته بود و حرفي نمي‌زد. او که به تازگي عنوان خوش‌پوش‌ترين و شيک‌ترين بازيکن ليگ فوتبال هلند را از آن خود کرده، دوست ندارد با مصاحبه‌هاي نسنجيده، اتفاقاتي را رقم بزند. به هر حال او در حال حاضر تحت قرارداد زووله است و نمي‌تواند بدون اجازه مديران باشگاه، اقدامي انجام دهد.
رضايتنامه دردسر مي‌شود؟
اتفاقاً قبل از شروع اين فصل، بحث‌هايي در رسانه‌هاي ايران در مورد احتمال انتقال رضا به يکي از باشگاه‌هاي هلندي شنيده مي‌شد. گويا آن انتقال به سرانجام نرسيد، زيرا باشگاه زووله به دنبال دريافت ۴۰۰ هزار يورو براي ارائه رضايتنامه بود؛ رقمي بسيار بالا براي يک انتقال يک مهاجم در ليگي مثل هلند که بازدهي مالي بالايي مانند ساير باشگاه‌هاي اروپايي ندارد.
فراري از حاشيه
در اين مورد تلاش کرديم نظر شخصي گوچي را جويا شويم. فوتباليستي که بدون ترديد حضورش در ليگ برتر مي‌تواند توانايي‌هاي پرسپوليس را بالا برده و کيفيت ليگ را تغيير دهد. بالاخره او با تجربياتي که دارد، به خصوص بازي در جام جهاني، جام ملت‌هاي آسيا و تلاش براي آقاي گلي در ليگ هلند، مي‌تواند کمک شاياني به تيمش کند. از سوي ديگر، رضا شخصيتي افتاده و فراري از حاشيه دارد تا حدي که خداحافظي از تيم ملي را هم با کمترين ميزان آشوب و سر و صدا برگزار کرد؛ شايد هر کسي جاي او بود و به آن شکل مورد بي‌مهري کادر فني تيم ملي در جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه قرار مي‌گرفت، شرايط ديگري داشت، اما قوچان‌نژاد براي حفظ شخصيت و کاراکتر خود حسابي جنگيد.
همه چيز در دست ايجنت گوچي است
اين بازيکن در پاسخ به پيامي علام کرد هيچ چيز از آينده‌اش نمي‌داند. وقتي ماجراي پيشنهاد پرسپوليس را مطرح کرديم، تنها دو جمله پاسخ داد: «ضمن احترام به هواداران پرسپوليس، من در اين مورد همه چيز را به مديربرنامه‌هايم سپرده‌ام.» اين موضوع نشان مي‌دهد نقش مديربرنامه‌هايش در انتقال او به ليگ ايران از اهميت فوق‌العاده‌اي برخوردار است و اگر قرار باشد رضا را در پرسپوليس ببينيم، بايد از نقطه‌اي فراتر از نقل و انتقالات عادي و احساسي در فوتبال ايران کار‌ها پيش برود.

 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد