خبر ورزشي/ وقتي هروويه ميليچ اعلام کرد آماده مذاکره با باشگاه استقلال براي بازگشت است، بوژيدار رادوشويچ هم آرامش پيدا کرده و قصد دارد در پرسپوليس بماند.
بوژيدار رادوشويچ عليرغم اينکه با مسئولان باشگاه پرسپوليس در همان ابتداي فصل بر سر دريافت مطالباتش در دو قسط به توافق رسيده بود اما به يکباره و بدون هيچ دليل خاصي اين توافق را برهم زده و خواستار دريافت فوري تمام پولش شد. رادوشويچ حتي پرسپوليسي‌ها را تهديد کرد اگر پولش را خيلي سريع پرداخت نکنند راهي فيفا مي‌شود و پس از فسخ يک‌طرفه قرارداد، از پرسپوليس شکايت مي‌کند تا مبلغ سه فصل پشت ‌سر هم را يکجا بگيرد. يعني مبلغي بيش از ۹۰۰ هزار دلار! قرارداد رادوشويچ با باشگاه پرسپوليس، يکي از قراردادهاي ترکمنچاي فوتبال ايران به شمار مي‌رود. قراردادي که در آن آپشن‌هاي بسيار عجيبي گنجانده شده و شرايط خاصي را مي‌بينيم. فقط يکي از آپشن‌ها به اين شکل است: «در صورت قهرماني در ليگ، ۱۰ درصد، در صورت رسيدن به سهميه آسيا ۱۰ درصد، در صورت حضور در بيش از ۵۰ درصد بازي‌ها، ۱۰ درصد و در صورت رضايت کادر فني ۱۰ درصد به قرارداد اضافه خواهد شد» يعني اگر رادو ۱۵ بازي براي پرسپوليس به ميدان برود و يحيي از عملکردش ابراز رضايت کند و البته پرسپوليس به قهرماني برسد، ۴۰ درصد به قرارداد ۲۲۰ هزار دلاري اين بازيکن افزوده خواهد شد! واقعاً اين قرارداد حتي در کشورهاي متمولي چون امارات، قطر و کويت هم با يک دروازه‌بان نيمکت‌نشين به امضا نمي‌رسد اما به هر حال اينجا ايران است و مديران گذشته نيز با رفتارها و قراردادهاي‌شان، لطمات شديدي به باشگاه وارد کردند. 
بعد از آن هم، انصاري‌فرد خيلي زود از پرسپوليس رفت و مسئوليتي بابت عقد اين قرارداد قبول نکرد. حالا باشگاه پرسپوليس در مخمصه افتاده چون رادو مي‌تواند به علت عدم دريافت مطالباتش در چند ماه گذشته به فيفا رفته و شکايت خود را اعلام کند و پس از آن نيز فيفا بدون ترديد حکم به سود رادو مي‌دهد و باشگاه با يک پرونده حقوقي بسيار سنگين ديگر که هيچ مسئوليتي در قبال آن ندارد و مديران گذشته به صورت ترکمنچاي عقد قرارداد کرده‌اند، مواجه مي‌شود. 
البته در اين ميان، شانس بزرگي در خانه سرخ‌ها را زد. رادو پس از تهديدات گسترده و حتي نامه‌نگاري اوليه با باشگاه، به يکباره سکوت اختيار کرد. اين اتفاق درست وقتي رخ داد که هرويه ميليچ هافبک و مدافع چپ‌هاي استقلال که شبانه ايران را ترک کرده بود، با نامه‌نگاري با باشگاه آبي‌پوشان پايتخت اعلام کرد در صورتي که پولش را يکجا بدهند، نه تنها برمي‌گردد بلکه قراردادش را تمديد هم مي‌کند. او اين موضوع را از طريق استوري اينستاگرامش هم رسانه‌اي کرد. اين شرايط باعث شد رادوشويچ هم آرامش پيدا کرده و قصد ادامه فعاليت در جمع سرخپوشان را داشته باشد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد