طرفداری/ یک دیدار مهم برای پرسپولیس، برای گل محمدی و برای شهریار مغانلو.
پرسپولیس در دومین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا برابر الریان قطر قرار گرفت و این بازی را با نتیجه 3 بر 1 پیروز شد.
سرخ ها در این بازی با ترکیب زیر به میدان رفتند:
حامد لک، محمد حسین کنعانی زادگان، سید‌جلال حسینی، سیامک نعمتی، وحید امیری، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، احسان پهلوان، امید عالیشاه، شهریار مغانلو
 


در این بازی سیدجلال حسینی و محمدحسین کنعانی زادگان در قلب دفاع، وحید امیری همچون بازی گذشته در پست دفاع چپ، سیامک نعمتی همچن چند بازی اخیر در پست دفاع راست. زوج احمد نوراللهی و کمال کامیابی نیا در خط هافبک دفاعی، مهدی ترابی، احسان پهوان و امید عالیشاه یک خط جلوتر و در نهایت شهریار مغانلو در راس خط حمله قرار داشت.
پرسپولیس در نیمه اول یک بازی دور از انتظار را به نمایش گذاشت. سرخ ها در این نیمه کند عمل می کردند، فاصله بین خطوط زیاد بود، سرعت انتقال توپ بسیار کم بود، سانترهای پرسپولیس اثربخشی نداشتند، کرنرها به بدترین شکل ممکن زده می شدند حال این ها را اضافه کنید به پرس بازیکنان الریان و عملکرد خوب شجاع خلیل زاده در خط دفاع خصوصا از وقتی که پرسپولیس گل اول را خورد، روحیه بد نیز مزید بر علت شد تا ناامیدتر از همیشه سرخ ها راهی رختکن شوند.
در نیمه دوم اما همه چیز تغییر کرد. این بازی ما را به یاد دربی تهران انداخت. بازیکنان پرسپولیس در نیمه دوم فوق العاده عمل کردند، پس از جلو، حمایت از یار صاحب توپ، دادن سرعت به بازی و استفاده از فضاها باعث شد که پرسپولیس خیلی زود در نیمه اول موقعیت سازی کند و برخلاف تمام بازی های پرسپولیس پیش از این بازی در این فصل، مهاجمان نیز توانستند موقعیت های به دست آمده را به گل تبدیل کنند و پرسپولیس در ده دقیقه 3 گل بزند و خیال خودش را راحت کند. شاید فرق این بازی با خیلی از بازی های دیگر پرسپولیس همین نکته بود که این بار از موقعیت ها بهتر استفاده کردند. 
حتی اگر بخت با پرسپولیس یار بود و یحیی شهریار مغانلو را برای دادن استراحت به او، بیرون نمی کشید، پرسپولیس بیشتر نیز گل می زد. طبق آمار متریکا، پرسپولیس در این بازی 25 شوت زد یعنی 5 برابر الریان و 13 شوت سرخ ها در چارچوب بود. یعنی بیش از 6 برابر تیم الریان. سرخ ها در حالی به این تعداد موقعیت رسیدند که میان پاس ها و درصد مالکیت دو تیم فاصله زیادی نیست. این یعنی اینکه پرسپولیس بهتر از حریفش موفق شده است از فضاها استفاده کند و با سرعت بیشتری بازی کرده است.


این بازی برای شهریار مغانلو بسیار دیدار مهمی شد. شاید دوران حضور مغانلو در پرسپولیس با این بازی تغییر کند. او در این بازی تنها در 60 دقیقه 2 گل زد تا از زیر فشارها خارج شود. نگاهی به آمار مغانلو بکنیم. او پیش از این، 6 برابر این مقدار که در زمین بود برای پرسپولیس توپ زده بود اما بیش از یک سوم آن بازی ها شوت زد. بیش از نیمی از آن بازی ها شوت هایش در چارچوب بودند و در نهایت برای اولین بار دو گل زد. از این به بعد می توانیم شاهد یک مغانلوی آماده تر و بادقت تر باشیم. بازیکنی که دیگر زیر فشار نیست و روحیه بالاتری دارد.


اما صحبت از شجاع خلیل زاده شد و بد نیست که در اینجا نیز به او بپردازیم. شجاع خلیل زاده در نیمه اول حسابی پرسپولیس را اذیت کرد. هم از نظر فنی، هم حسابی با حرکاتش با روحیه بازیکنان پرسپولیس بازی کرد. او در نیمه دوم نیز بهترین مهره خط دفاعی تیمش بود و اگر نبود شاید پرسپولیس بیشتر می توانست به گل برسد. شاید در مهم ترین صحنه، دقایق آخر بازی علی شجاعی در موقعیت تک به تک قرار داشت اما استارت فوق العاده شجاه خلیل زاده و تکل بی نظیرش مانع از گلزنی بازیکن پرسپولیس شد. شجاع در این بازی 22 نبرد داشت که بیش از نیمی از آن ها را پیروز شد. 66 درصد تکل هایش موفق بودند و 50 درصد نبردهای هوایی را نیز برد. او همچنین 2 بار قطع پاس کرد و 7 بار نیز دفع توپ کرد.


با نتایج به دست آماده، پرسپولیس شرایط بسیار خوبی در جدول دارد. این تیم هر دو بازی خود را برده است و با تیم دوم 4 امتیاز فاصله دارد. یک پیروزی دیگر شاید خیال سرخ ها را از صدرنشینی هم راحت کند. اما بازیکنان پرسپولیس نباید در باد این برد بخوابند و برابر تیم هندی که نشان داده است از سیستم دفاعی خوبی بهره می برد، باید بهترین بازی را انجام دهند و خیال خود را راحت کنند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید