خبر ورزشي/ به صرفه‌ترين کار براي باشگاه‌ها در روزهايي که قدرت خريدشان کم شده، يافتن بازيکنان باارزشي است که قراردادي با باشگاه ديگري ندارند.
همه‌گيري ويروس کرونا همه باشگاه‌هاي اروپايي را درگير کرده و حساب باشگاه‌ها خالي‌تر از گذشته است، به همين دليل بازيکناني که در نقل‌وانتقالات آزاد هستند، ارزش دوچنداني پيدا مي‌کنند.
در حالي که همين تابستان بازيکناني مثل دايوت اوپامکانو (بايرن‌مونيخ)، سرخيو آگوئرو (بارسلونا)، سرخيو راموس، جورجينيو واينالدوم و جانلوئيجي دوناروما (پاري‌سن‌ژرمن) آزاد شده بودند و راهي تيم‌هاي جديدشان شدند، هنوز هم ستاره‌هايي هستند که مي‌توانند به صورت رايگان به تيمي ديگر بروند و براي تيم جديدشان گره‌گشا باشند. نشريه «FourFourTwo» بازيکنان مطرحي که هنوز تيم ندارند را معرفي کرده است.
داويد لوئيس
مدتي طولاني همه تصور مي‌کردند باشگاه آرسنال پيشنهاد جديدي براي تمديد قرارداد به داويد لوئيس ارائه کند، ولي در نهايت تصميم گرفتند با اين مدافع برزيلي قطع همکاري کنند. لوئيس در حالي که از آسيب‌ديدگي زانو رنج مي‌برد، به دنبال تيم جديدي است. مدافع مياني که ۳۴ سالگي را هم پشت سر گذاشته، بعيد است پيشنهاد خوبي با مدت زمان بيشتر از يک سال در ليگ برتر بگيرد. انتقال او به ترکيه يا مارسي فرانسه در رسانه‌ها مطرح مي‌شود.
ديگو کاستا
حالا ۷ ماهي مي‌شود که ديگو کاستا بازيکن آزاد شده و از ماه دسامبر ۲۰۲۰ با اتلتيکومادريد قطع همکاري کرده است. اين مهاجم پرحاشيه مي‌خواست مدت زمان بيشتري بازي کند و حالا مشتاق بررسي پيشنهادهاست. يک دوره ديگر در ليگ برتر براي مهاجم سابق چلسي مطرح شده و گفته مي‌شود شايد ولورهمپتون مقصد او باشد. ژرژ مندس مديربرنامه‌هايش در پي انتخاب بهترين مقصد براي بازيکن سابق تيم ملي اسپانيا است.
فرانک ريبري
ممکن است فرانک ريبري ۳۸ ساله باشد، اما فکر بازنشستگي به سرش نزده است. زوج پيشين آرين روبن مثل هم‌تيمي سابق هلندي‌اش به خداحافظي فکر نمي‌کند. ريبري که سال‌ها در بايرن درخشيد، پس از جدايي با دلخوري از فيورنتينا مشتاق يافتن تيم ديگري در سري A ايتاليا است. اگر پيشنهادي از تيم‌هاي ايتاليايي نرسد ممکن است او به پيشنهادي از ليگ برتر انگليس هم فکر کند.
ژروم بواتنگ
در حالي که داويد آلابا هم‌تيمي‌اش در بايرن‌مونيخ مدت‌ها پيش راهي رئال‌مادريد شد، ژروم بواتنگ همچنان بازيکن آزاد است. بعد از ۱۰ سال بازي کردن در آليانتس‌آرنا، بواتتگ بازيکن آزاد شد و بايرن را ترک کرد. اين بازيکن آلماني ممکن است بهترين روزهايش را پشت سر گذاشته باشد، اما هنوز با ۳۲ سال سن مي‌تواند در تيم خوبي بازي کند. گفته مي‌شود ۶ پيشنهاد از ليگ برتر انگليس دارد.
پاتريک فان‌آنهولت
از ماه‌ها قبل پاتريک فان‌آنهلوت مدافع چپ کريستال‌پالاس مي‌دانست با پايان قراردادش پس از ۴ سال از جمع عقاب‌ها جدا خواهد شد. اين بازيکن ۳۰ ساله که در يورو ۲۰۲۰ در تمامي بازي‌هاي هلند در ترکيب اصلي حضور داشت حالا تيم باشگاهي ندارد. انتقال به ايتاليا براي او محتمل است و گفته مي‌شود از تيم‌هايي مثل اينتر، ميلان و لاتزيو پيشنهاد دارد. اگر پيشنهادي از ليگ برتر نداشته باشد هم بايد تعجب کرد.
اندي کارول
اولين مرتبه‌اي که اندي کارول، نيوکاسل را ترک کرد تبديل شد به مهاجم ۳۵ ميليون پوندي و گرانقيمت ليورپول. حالا بعد از ۱۰ سال که او باز هم پيراهن کلاغ‌ها را برتن کرده بود، اين تيم را به مقصدي نامعلوم ترک کرده. کارول در دومين دوره حضورش در نيوکاسل فقط ۸ مرتبه در ترکيل اصلي تيم قرار گرفته بود و حالا در جست‌وجوي تيمي است که بتواند بيشتر در آن بازي کند. از باشگاهي مثل برنلي به‌عنوان مقصد احتمالي او نام برده مي‌شود.
نيکولا ماکسيموويچ
يکي ديگر از مدافعان مياني که تکليفش هنوز مشخص نيست. بازيکن ناپولي که قبلاً از منچستريونايتد هم پيشنهاد داشت، حالا به پيشنهادهاي جديدي فکر مي‌کند. وستهام به اين مدافع ۲۹ ساله صربستاني پيشنهاد داده و گفته مي‌شد توافق هم صورت گرفته، اما عدم پيشرفت در مذاکرات فعلاً وضعيت نيکولا را نامشخص نگه داشته است. از رئال‌بتيس و کريستال‌پالاس هم به‌عنوان مشتريان او نام برده مي‌شود.
گري کيهيل
پس از ۲ فصل بازي در کريستال‌پالاس، پيشنهاد عقاب‌هاي براي تمديد قرارداد را رد کرد تا راهي تيم جديدي شود. گري کيهيل مدافع سابق چلسي در آخرين فصل خودش نشان داده که هنوز هم توانايي بازي کرد در بالاترين سطح را دارد و نبايد پيشنهاد ليگ برتري براي او ما را غافلگير کند. پالاس هنوز تلاش مي‌کند تا اين بازيکن ۳۵ ساله را حفظ کند، اما اخيراً گفته شده گلاسکو رنجرز با هدايت استيون جرارد به او پيشنهاد داده است.
الکس تيشيرا
اسم اين بازيکن برزيلي را يادتان هست؟ وقتي الکس تيشيرا به ليورپول نزديک شده بود، پول بيشتر را انتخاب کرد و به تيم جيانگسو سونينگ چين پيوست. پس از ۵ سال بازي در سوپرليگ چين حالا تيشيرا با منحل شدن تيمي که در آن بازي مي‌کرد مي‌خواهد به اروپا برگردد. بشيکتاش علاقه‌مند به جذب اوست و باشکاه‌هايي در آمريکا و کشورش برزيل خواهان اين مهاجم ۳۱ ساله هستند.
ازگيان آليوسکي
اين بازيکن اهل مقدونيه‌شمالي يکي از مهره‌هاي کليدي ليدزيونايتد در فصلي بود که اين تيم رتبه تک‌رقمي کسب کرد، اما پس از عدم توافق براي قرارداد جديد در حال حاضر تيمي ندارد. ازگيان آليوسکي که همراه تيم ملي کشورش در يورو ۲۰۲۰ هم شرکت کرد، در حال مذاکره با گالاتاسراي بود، اما مذاکراتش متوقف شد. از طرفي گفته مي‌شود رم با هدايت مورينيو خواهان اوست. آليوسکي توانايي‌اش را در ليگ برتر نشان داده و احتمالاً پيشنهادهايي هم از انگليس خواهد داشت.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد