آخرين خبر/ سايت فوتبالي نوشت: در جديدترين آپديت سايت ترنسفر مارکت، مهدي قايدي با رشدي 200 هزار يورويي، ارزشمندترين بازيکن ايراني ليگ برتر شد.
وب سايت ترنسفر مارکت روز گذشته اقدام به آپديت ارزش گذاري بازيکنان حاضر در ليگ برتر ايران کرد که مهدي قايدي با افزايش 200 هزار يورويي، قيمت يک ميليون و 800 هزار يورو ارزش گذاري شد.
بدين ترتيب، قايدي در ميان تمامي بازيکنان ليگ برتر، به ارزشمندترين بازيکن تبديل شد. او در ميان تمامي بازيکنان ايراني نيز در رده دهم قرار گرفت که تمامي 9 بازيکني که بالاتر از او قرار دارند، همگي بازيکنان لژيونري هستند که در فوتبال اروپا در حال فعاليت هستند. او همچنين بالاتر از شيخ دياباته، به ارزشمندترين بازيکن استقلال نيز تبديل شد.
مهدي قايدي در ميان تمامي وينگرهاي چپ دنيا در رتبه 322 جاي گرفته است. باشوي کوچک که متولد 1998 ميلادي است، در ميان هم سن و سالان خود در تمام دنيا، رتبه 301 را از آن خود کرده است. بازيکن مستعدي که به نظر مي رسد مي تواند رتبه هاي بهتر و ارزش گذاري بيشتري را از آن خود کند.
در رتبه بعدي نيز احمد نوراللهي قرار دارد. ستاره خط مياني پرسپوليس نيز همچون قايدي رشدي 200 هزار يورويي داشت. ارزش او در آپديت جديد به يک ميليون و 600 هزار يورو رسيد تا او ضمن تبديل شدن به ارزشمندترين بازيکن پرسپوليس، در ميان بازيکنان ليگ برتر نيز در جايگاه دوم قرار بگيرد. نوراللهي در رده دوازدهم ارزشمندترين بازيکنان ايران نيز قرار دارد.
رتبه هاي سوم و چهارم اين ارزش گذاري نيز در اختيار استقلالي هاست. شيخ دياباته که زمان پيوستن به جمع آبي پوشان 3 ميليون يورو ارزش گذاري شده بود، به دليل افت در ليگ بيستم و دوري از مسابقات، ارزش او کاسته شد و به يک ميليون و 400 هزار يورو رسيد و رتبه نخست ارزشمندترين بازيکنان ليگ برتر ايران را از دست داد و به رتبه سوم سقوط کرد.
رتبه چهارم نيز در اختيار هافبک دوباره اوج گرفته استقلال است. فرشيد اسماعيلي که به دليل مصدوميت در آپديت هاي قبلي سايت ترنسفر مارکت دچار افت ارزش گذاري شده بود، پس از درخشش در ليگ قهرمانان آسيا رشدي 400 هزار يورويي داشت و يک ميليون يورو ارزش گذاري شد. او در رتبه چهارم ارزشمندترين بازيکنان ليگ برتر قرار دارد. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد