ورزش 3/ مهدی ترابی با ثبت 3 گل و 5 پاس گل، عملکردی درخشان در ترکیب پرسپولیس داشته است.
 فصل 2021 لیگ قهرمانان آسیا در حالی به مراحل نهایی خود نزدیک شده که پرسپولیس نیز در جمع هشت تیم برتر آسیا حضور دارد. پرسپولیس مرحله قبلی را با تک گل ستاره خود یعنی مهدی ترابی به سود خود خاتمه داد؛ ستاره‌ای که در این فصل بی تردید موثرترین بازیکن تیم بوده است.
ترابی در سه بازی مقابل گوآ (دو گل) و استقلال تاجیکستان موفق به گلزنی شد و در بازی با الریان، الوحده، گوآ 5 پاس گل داد تا نقشی پررنگ در عملکرد هجومی پرسپولیس داشته باشد. نکته جالب اینکه او روی 7 گل از 15 گل قرمزها نقش آفرینی کرده و آمار 46.6% را دارد.
ستاره شماره 9 پرسپولیس بیشترین تعداد پاس گل را در لیگ قهرمانان آسیا 2021 دارد و همچنین با 22 موقعیت سازی، بیشترین تعداد خلق فرصت را به نام خود زده است. با این حساب مهدی ترابی بی گمان جزو بهترین بازیکنان این فصل ACL است و شاید در صورت صعود شاگردان گل‌محمدی به مراحل نهایی لیگ قهرمانان، او در میان سه نامزد نهایی توپ طلا نیز قرار گیرد.
فصل گذشته مراسم اهدای توپ طلای آسیا به دلیل پاندمی کرونا لفو شد اما این فصل ای اف سی قول برگزاری این مراسم را داده است. در دو دوره قبلی اکرم عفیف و عبدالکریم حسن از قطر این جایزه را به خود اختصاص دادند و حالا شاید یک ستاره از ایران، نوار توپ طلای قطری‌ها را قطع کند.

 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید