طرفداری/ فدراسیون، رییس کمیته داوران را به میدان مین فرستاد!
میر، مجری شبکه ورزش که گفته می‌شود با رییس فدراسیون فوتبال نسبت فامیلی دارد، در حالی که اغلب کارشناسان داوری می گویند  نامه نوشته شده خطاب به رئیس جمهور و نسبت داده شده به داوران، ساختگی و جعلی است، خداداد افشاریان را روی خط برنامه شبهای فوتبالی آورد و از او درباره دلایل نامه نگاری داوران با رئیس جمهور پرسید!
خداداد افشاریان هم ابتدا مدعی شد این نامه را داوران نوشته اند اما چند دقیقه بعد اختیار کلام را از دست داد و گفت ما مجبور شدیم از رئیس جمهور و وزرا کمک بخواهیم.
اگر به حرف های خداداد افشاریان در این برنامه دقت کرده باشید او که ابتدا خیلی آرام در حال دفاع از فدراسیون فوتبال است، از یک جایی کنترل خود را از دست می دهد و علاوه بر آن که اطلاعات غلط درباره تکنولوژی کمک داور ویدیویی ارائه می کند، در کمال تعجب عده‌ای از نمایندگان مجلس را گروگان‌گیر می نامد.
درحالی که کارشناسان و متخصصان  می‌گویند چیزی به عنوان کمک داور ویدیویی آفلاین وجود خارجی ندارد، باز هم خداداد افشاریان این ادعا را تکرار کرد که ما در جریان بازی با کره‌جنوبی VAR آفلاین داشتیم. منابع آگاه می‌گویند رئیس فدراسیون فوتبال قبل از آن که این اسباب بازی مشکوک را به اسم کمک داور ویدیویی و از طریق غلامرضا علیخانی، شریک تجاری حمیدرضا مهرعلی و رفیق صمیمی خودش وارد ایران کند، دو پیشنهاد همکاری با شرکت های دارای مجوز فیفا را از نمایندگان ایرانی این شرکت های اروپایی دریافت کرده بود و حتی یک ماه قبل از اقدام برای همکاری با شرکت مشکوک هنگ کنگی و اسرائیلی یک دستگاه VAR تایید شده فیفا در ایران موجود بود و فدراسیون هم طبق ادعای کارمندان فدراسیون فوتبال که نامه های شرکت ایرانی و شرکت مورد تایید فیفا را دیده اند، در جریان قرار داشت که این دستگاه در ایران موجود است. با این وجود فدراسیون فوتبال از طریق غلامرضا علیخانی از شرکتی اقدام به خرید یا اجاره سیستم کمک داور ویدیویی کرد که این شرکت تحت آخرین پروتکل اعلام شده از سوی فیفا فاقد VAR کامل و دارای استاندارد است و اگر نتواند تا جولای ۲۰۲۲ مجوزهای لازم را از فیفا بگیرد، دیگر اجازه کار در این زمینه را نخواهد داشت.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید