تسنیم/ نفر اول وزن ۷۴ کیلوگرم مسابقات قهرمانی کشور با اشاره به اینکه بعد از المپیک بدترین روزهای زندگی‌اش را تجربه کرد، از مصائبی گفت که پیش از مسابقات جهانی با آن مواجه بود.
یونس امامی با اشاره به اینکه وضعیت روحی‌اش بعد از غیبت در المپیک، اصلاً مساعد نبود، اظهار داشت: مشکلاتی که پیش آمده بود باعث شد از لحاظ روحی شرایط خوبی نداشته باشم. آن روزها خیلی سخت گذشت و بدترین روزهای عمرم بود. بعد از آن برای مسابقات جهانی نروژ تمریناتم را شروع کردم، انتخابی هم گرفتم و بردم. همان وقت هم کشاله رانم کِش آمده بود و با آنتی بیوتیک خودم را به انتخابی رساندم.
وی با اشاره به اینکه از المپیک تا جهانی چندین بار دچار بیماری و آسیب دیدگی شده است، تأکید کرد: یک ماه قبل از جهانی زانویم ضرب خورد. بعد از آن مینیسکم آسیب دید و دو هفته تمرین نکردم. چند روز مانده به اعزام، گوشم دچار عفونت شد و یک طرف صورتم ورم کرد. آنجا هم مجبور به استفاده از آنتی بیوتیک شدم و عوارض چرک خشک کن، تا روز مسابقه با من ماند. متاسفانه از المپیک تا جهانی دچار بیماری و آسیب دیدگی‌های زیادی شدم. هیچ کدام آنها بهانه‌ای برای باخت نمی‌شود ولی روی عملکردم تاثیر داشت.
امامی که دوباره کار خود را در چرخه انتخابی تیم ملی برای سال 2022 آغاز کرده، در این باره گفت: خداراشکر در این مدت خوب تمرین کردم و بدون آسیب دیدگی به کار ادامه دادم. مسابقات قهرمانی کشور مرحله نخست چرخه انتخابی تیم ملی بود و حضور در آن خیلی اهمیت داشت. همه مدعیان اینجا حضور داشتند و باید حتماً اول می‌شدم.
وی که برای المپیک با مصطفی حسین‌خانی در رقابت بود، درباره خداحافظی این کشتی‌گیر از دنیای قهرمانی تصریح کرد: عمر قهرمانی کوتاه است و یک روزی تمام می‌شود. کشتی ورزش سختی است، سخت‌تر از آن، اینکه با وجود خانواده و فرزند بخواهی کار را ادامه دهی و برای مدت طولانی در اردو بمانی. حسین‌خانی رقیبم بود، اما از نزدیک می‌دیدم برای تمرین و ماندن در اردو چقدر سختی می‌کشد. ورزش قهرمانی گاهی نامردی‌هایی هم دارد و هرچقدر تلاش می‌کنی به حقت نمی‌رسی. حسین‌خانی خیلی تلاش کرد و امیدوارم در زندگی شخصی‌‌اش موفق باشد.
نفر اول وزن 74 کیلوگرم قهرمانی کشور با اشاره به اینکه در گرگان 5 دور کشتی گرفته، یادآور شد: از این به بعد باید بیشتر تلاش کنم تا خودم را ثابت کنم به خصوص در میادین بین‌المللی. مهم این است که آنجا خوب کشتی گرفته و به مدال برسم به ویژه در وزن 74 کیلو که سخت‌ترین و شلوغ‌‌ترین وزن کشتی دنیاست.
امامی در مورد اینکه قرار است تیم ملی را در سفر به آمریکا همراهی کند، گفت: در برخی اوزان که تکلیف فرد اعزامی نامشخص بود، گفته بودند هر کسی در قهرمانی کشور بهتر کشتی بگیرد، تیم را همراهی می‌کند. من تا حالا با کایل دیک کشتی نگرفته‌ام، او کشتی‌گیر قدرتی است اما اینطور که اعلام شده او در این مصاف دوستانه هم حضور ندارد.
وی عنوان کرد: باتوجه به اول شدن در مسابقات قهرمانی کشور، باید در مسابقات قهرمانی آسیا کشتی بگیرم، بعد از آن هم باید ابتدا به دنبال کسب دوبنده تیم ملی و سپس کسب مدال جهانی باشم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید