ورزش 3/ مربی ایتالیایی رئال اطمینان و ایمان به خود را یکی از مهم‌ترین دلایل قهرمانی رئال در چمپیونزلیگ می‌داند.
رئال مادرید پس از 4 سال یک بار دیگر بر بام فوتبال اروپا ایستاد و توانست یا شکست لیورپول، قهرمانی شماره 14 خود در چمپیونزلیگ را جشن بگیرد. کارلو آنچلوتی سال 2014 توانسته بود رئال را قهرمان کند و امسال هم موفق به تکرار همان موفقیت شد. این چهارمین قهرمانی کارلتو در چمپیونزلیگ بود تا رکورددار شود.

مرد ایتالیایی در پایان بازی گفت:« از یک بازی دشوار به سلامت خارج شدیم. نیمه اول کمی زجر کشیدیم ولی تلاش و تعهد تیمی مثال زدنی و کامل بود. بسیار بسیار خوشحالم. برای بازی برنامه خاصی داشتیم و همه چیز به درستی اجرا شد. در دفاع عالی بودیم و البته لیورپول شانس های زیادی هم داشت ولی در مجموع برنامه ما موفقیت آمیز بود.»
نمایشی به خوبی کورتوا در بازی فینال دیده اید؟« بله، دیده ام. کورتوا در بازی های قبلی. فصلی عالی داشت و باید بگویم این رئال مادرید است و تمام.(کارلتو به تقلید از امباپه و به زبان فرانسوی این جمله را گفت.»

قهرمانی غیرمنتظره:« ما دست به کاری زدیم که برای بسیاری تصورش مشکل بود. کسی در ابتدا برای ما شانس قهرمانی قائل نبود ولی من به این تیم و بازیکنان ایمان داشتم. راه بازی در لیگ قهرمانان را بلدیم و با ایمان به خود قهرمان شدیم.»
جشن قهرمانی:« نمی دانم چطور خواهد بود ولی طبعا با هواداران جشن می گیریم.»


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید