ایسنا/ دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: ۳۱ نفر برای انتخابات کمیته ملی المپیک ثبت‌نام کرده‌اند.
کیکاووس سعیدی پس از پایان ثبت نام کاندیداهای انتخابات کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران بیان کرد: آن چیزی که در حال انجام است روند جاری ثبت نام کاندیداهای مجمع انتخابات کمیته ملی المپیک در چهارچوب اساس‌نامه و آیین نامه است‌. استقبال خوبی انجام شد و جمعا ۳۱ نفر ثبت نام کرده اند. ۸ نفر برای ریاست، ۹ نفر برای نایب رییسی و ۱۹ نفر برای عضویت هیات اجرایی کاندیدا هستند. البته ۵ نفر برای دو پست کاندیدا شده اند.
او ادامه داد: کمترین مداخله در برگزاری انتخابات را داریم و ثبت نام در فضای خوب انجام شد. طبیعتا بلافاصله در اولین روز کاری اسامی داوطلبان را برای مراجع ذی ربط ارسال می کنیم و پس از ۱۰ روز اسامی نهایی داوطلب ها را رسما اعلام می کنیم.
او در مورد امکان تعویق انتخاب است، گفت: خیر به هیچ عنوان به تعویق نمی افتد. بارها رییس کمیته ملی المپیک درخواست کرده که انتخابات فدراسیون ها برگزار شود و چالشی ایجاد نشود. هر گونه ابهامی وجود داشته از کمیته بین المللی المپیک استعلام می کنیم.
سعیدی در مورد ثبت نام سجادی و صالحی امیری گفت: سجادی خودشان رسما مواضع شان را اعلام کرده اند. در مورد صالحی امیری، در آخرین صحبتی که با او در قونیه داشتم، ضمن تشکر از همه قهرمانان، پیشکسوتان و جامعه ورزشی کشور درخواست های متعددی داشتند اما ابراز شرمندگی داشتند و از الطاف همه تشکر کرد. از قبل اعلام کرده بود برنامه‌ریزی برای دوره چهار ساله بوده است. فضا را برای عزیزان دیگری باز گذاشتند.
سعیدی در مورد اینکه بررسی داشته اند که تعداد اعضای المپیکی بر غیر المپیکی در مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک برتری دارد یا خیر؟ گفت:هیچ‌چیز مشخص نیست در روز مجمع مشخص می شود و آن روز تصمیم گرفته می شود. الان همه چیز گمانه زنی است و در روز مجمع همه چیز مشخص می شود.
او در پاسخ به این پرسش که راهکاری برای این دارند که اگر در روز مجمع توازن برقرار نبود، بتوانند به گونه ای عمل کند که تعداد رای المپیکی ها بیشتر باشد؟ تصریح کرد:خیر، این کار خلاف اخلاق است و چنین اتفاقی نیفتاده و در دستور کار نیست. در کمال بی طرفی مجمع را برگزار می‌کنیم. تا آن موقع هر فدراسیونی در شرایط سرپرستی به سر می‌برد انتخاباتش برگزار شود به جمع اعضای مجمع اضافه می‌شود.
سعیدی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه اگر انتخابات به هر دلیلی برگزار نشود تکلیف ثبت‌نام ها چه می شود و باید ثبت نام مجدد انجام شود یا خیر ؟تصریح کرد: در مجمع تصمیم گیری و تصمیم لازم اتخاذ می شود. در اساسنامه هیچ اشاره‌ای نشده  است و در هیات اجرایی و مجمع بررسی خواهیم کرد که شرایط چگونه خواهد بود.
او در مورد نامه فدراسیون جهانی ژیمناستیک مبنی بر تعلیق فدراسیون ایران گفت: هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده است و مکاتبات در حال انجام است. انتظار است فدراسیون هر چه زودتر به برگزاری انتخابات اقدام کند. در جلسه ای که صالحی امیری و سجادی با مسئولان فدراسیون جهانی ژیمناستیک داشتند، تعهد دادند که انتخابات هر چه سریع تر برگزار شود اما اتفاق نیفتاده است. امیدوارم هر چه سریع تر برگزار شود تا خدایی نکرده منجر به تعلیق نشود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید