ایسنا/ تیم فوتبال فولاد خوزستان بیشترین میانگین سنی لیگ بیست‌ودوم فوتبال را ثبت کرده است.
 در آستانه فصل نقل و انتقالات لیگ بیست‌ودوم بیشتر تیم‌های لیگ برتری بازیکنان خود را جذب کرده‌اند. برخی تیم‌ها در قامت یک تیم مدعی ظاهر شدند و بازیکنان مطرح مختلفی جذب کردند. برخی تیم‌ها با توجه به بودجه خود بازیکن جذب کردند و بیشتر تمرکز خود را روی آمادگی و هماهنگی بیشتر بازیکنانشان گذاشتند.
با انتقالات صورت گرفته میانگین سنی لیگ برتر در مقایسه با لیگ فصل گذشته افزایش پیدا کرده است. میانگین سنی لیگ بیست‌ویکم ۲۶.۷ سال بود و اکنون به ۲۷ سال رسیده است. فولاد خوزستان در فصل جدید لیگ برتر با ۲۸.۱ سال میانگین پیرترین تیم لیگ برتر را به نام خود ثبت کرد.
فولادی‌ها ۹ بازیکن بالای ۳۰ سال دارند که شهاب گردان با ۳۸ سال مسن‌ترین بازیکن این تیم است. پس از گردان، اشکان دژاگه، محمد آبشک، وریا غفوری و ایوب والی از باتجربه ترین بازیکنان فولاد در فصل پیش رو خواهند بود.  
در مقابل پیکان همچنان سیاست چند سال اخیر خود را دنبال می‌کند و همانند فصل گذشته جوان ترین تیم لیگ را در اختیار دارد. آن‌ها حتی نسبت به فصل گذشته جوان‌تر شده‌اند. پیکان فصل گذشته میانگین سنی ۲۴.۹ سال را به ثبت رساند و امسال با ۲۳.۶ سال عنوان جوان‌ترین تیم لیگ را در اختیار دارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید