تسنیم/ روز نخست مسابقات ووشو قهرمانی جوانان جهان با کسب مدال نقره نازنین بازدار در تالو و پیروزی نمایندگان ساندا کشورمان به پایان رسید.
هشتمین دوره مسابقات ووشو قهرمانی جوانان جهان از امروز (سه‌شنبه) در شهر تانگرانگ اندونزی آغاز شد و نازنین بازدار در فرم نانچوان تالو به مدال برنز رسید و تمامی نمایندگان ساندا کشورمان نیز به پیروزی رسیدند.
نتایج ملی‌پوشان پسر و دختر ایران که با حمایت «شرکت پرداخت الکترونیک سداد» به این مسابقات اعزام شدند به شرح زیر است:
در بخش تالوی دختران، نازنین بازدار در نانچوان به اجرای فرم پرداخت و در نهایت موفق با نمره 9.13 به مدال نقره این پیکارها دست یابد. در این ماده ورزشکاری از چین به مقام نخست دست یافت و نماینده هنگ‌کنگ نیز سوم شد. این نخستین مدال کاروان ووشوی ایران‌‌ در مسابقات قهرمانی جوانان جهان است.
در ساندا دختران و در وزن 52- کیلوگرم، کیانا بیابانی در دور نخست با "دیویاناشی" نماینده کشور هند مبارزه کرد و مقابل این حریف به پیروزی رسید. بیابانی در مرحله دوم این مسابقات با "زهرا واهانا" از اندونزی دیدار خواهد کرد.
در وزن 56- کیلوگرم، دیانا رحیمی در نخستین مبارزه خود مقابل "یینگ هِ اونگ" از هنگ‌کنگ برنده شد. رحیمی در مرحله بعدی با "پوسپا آناستاسیا" از اندونزی مبارزه می‌کند.
درساندا پسران و در وزن 52- کیلوگرم، محمد عرفان مقدم در نخستین مبارزه به مصاف «ریزکی» از اندونزی رفت و مقابل این حریف به برتری رسید. مقدم در دومین مبارزه به مصاف برنده جدال نمایندگان اردن و مصر خواهد رفت.
رضا خورشیدی ملی‌پوش ایران در وزن 56- کیلوگرم کشورمان، در نخستین دیدار خود مقابل «سوپوترا» از هند مبارزه کرد و به برتری دست یافت. خورشیدی در دور بعدی به مصاف «ده‌ژسوس» از برزیل می‌رود.
امیرحسین همتی نماینده وزن 60- کیلوگرم کشورمان، در گام نخست مقابل «تسنیم ایسلام» از بنگلادش به برتری دست یافت و راهی مرحله بعدی شد. همتی در دومین مبارزه با برنده دیدار نمایندگان گرجستان و رومانی جدال می‌کند.
در وزن 75- کیلوگرم، سهیل موسوی موفق به شکست «ولادیسلاو پشتنیک» از اوکراین شد و گام به مرحله دوم گذاشت. موسوی در مرحله دوم باید با «محمد سیف» از تونس پیکار کند.
روز دوم مسابقات ووشو قهرمانی جوانان جهان فردا (چهارشنبه) پیگیری خواهد شد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید