ورزش 3/ برنده توپ طلای فعلی همچنان در حال نقاهت از مصدومیت پس از پارگی رباط صلیبی زانوی چپ خود است که چند روز قبل از برگزاری جام ملت های اروپا در انگلیس دچار آن شد.
الکسیا پوتیاس، بازیکن تیم فوتبال بارسلونا، شب گذشته موفق به کسب جایزه بهترین بازیکن فوتبال شد، جایزه ای که توجه ها را از این نظر به او جلب می کند که برنده توپ طلای فعلی فوتبال زنان از قبل از برگزاری یورو به شدت آسیب دیده است. در ژوئیه گذشته در انگلستان، تورنمنتی که بت مید، بهترین گلزن، پاسور و MVP جام در آن بازی کرد (و با تیم خود قهرمان شد) برگزار شد و این بازیکن پس از ستاره اسپانیایی در جایگاه دوم جایزه اعطا شده توسط فیفا قرار گرفت.
خود الکسیا از دریافت جایزه شگفت زده شد و اعلام کرد که "انتظارش را نداشتم". این دومین بار است که او این جایزه را دریافت می کند که او را از نظر فیفا به عنوان بهترین بازیکن فوتبال جهان معرفی می کند. وزن اندکی که آخرین جام یورو در نتیجه نهایی رای گیری داشته است قابل توجه است، به خصوص با توجه به این که در مورد برندگان مرد، بازیکنان تیم قهرمان جام جهانی در قطر، یعنی تیم ملی آرژانتین، غالب بودند.
دلیل آن در نحوه محاسبه زمان بندی برای اعطای جوایز است که اگر بین برندگان مرد و برنده جایزه زن شرایطش را مقایسه کنیم، متناقض است. در حالی که در مورد فوتبالیست های مرد، جایزه د بست را معطوف به سال تقویمی کردند( به خاطر جام جهانی)، در رده بانوان به فصل گذشته محدود شد(بین آگوست 2021 و ژوئیه 2022)
در آن دوره، الکسیا پوتیاس 34 گل در تمامی رقابت ها به ثمر رساند و با جایزه بهترین فوتبالیست لیگ قهرمانان زنان 2022 و توپ طلا هم تقدیر شد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید