ورزش 3/ تیم ملی ایران و روسیه در حالی به مصاف هم خواهند رفت که آخرین تقابل این تیم با نتیجه تساوی یک بر یک با گل سردار آزمون و به میزبانی روسها به پایان رسید. حالا آنها در موقعیتی متفاوت به مصاف هم خواهند رفت و روسیه نیز پیش از این بازی دوستانه، تمرین خود را در ورزشگاه آزادی برگزار کرده است.
بازی ایران و روسیه از ساعت 20:30 برگزار خواهد شد و شاگردان والری کارپین در استادیومی که روز چهارشنبه تمرین خود را در آن برگزار کردند، رودرروی ایران قرار خواهند گرفت. کارپین در حاشیه این تمرین گفتگویی نیز با رسانه‌ها انجام داد که البته از میکروفن‌ها اینطور برمی‌آید که صداوسیمای ایران و تلویزیون و وبسایت‌های روس، تنها رسانه‌هایی بودند که اجازه شرکت در این مصاحبه را داشته‌اند.

این پرسش و پاسخ سرمربی روسیه در گفتگوی ایستاده با خبرنگاران را در ادامه می‌خوانید:
 
* نظرت در مورد بازی چیست؟ الان وضعیت تیم ملی روسیه چطور است، مصدومیت ها خیلی تاثیرگذار بود؟ 

در مورد بازی فکر می‌کنم [ایران] در سالهای اخیر قوی ترین حریف خواهد بود. ایران با اختلاف زیاد بهترین تیم آسیاست. بنابراین، ما انتظار یک بازی جذاب را داریم. ما بهترین بازیکنانمان - گولووین، جیکیا، میرانچوک - را به دلیل مصدومیت نداریم. یک بیماری ویروسی در ماکارچوک وجود داشت. بنابراین چهار بازیکنی که به آنها امیدوار بودیم در این مسابقه شرکت نخواهند کرد.

* اکنون جایگزینی مصدومان دشوار است. آیا بازیکن جانشین از روسیه آورده‌اید؟
بیایید به وضعیت نگاه کنیم و به این سوال جواب بدهیم بازی با ایران را چگونه تمام کنیم و خدای نکرده غافلگیری و دردسرهای بیشتر مثل مصدومیت پیش نیاید. برای نتیجه بازی فردا باید ببینیم بچه‌ها چه احساسی خواهند داشت. با توجه به شرایط تصمیم خواهیم گرفت.
 
* وضعیت ترکیب چگونه است؟ آیا این بهترین چیزی است که در سال گذشته بوده است؟ 
ما هنوز در سال جدید بازی نکرده‌ایم، من فقط از مشکلات عبور کردم تا به اینجا برسم. در ظاهر، به نظر می رسد همه چیز خوب است. باید ببینیم توپ چطور خواهد چرخید. امروز تقریبا تمام روز باران بارید. به نظر من توپ باید بچرخد و ببینیم که به چه سمتی خواهد رفت.

* نظر شما درباره این شایعه که روسیه به زودی به رقابتهای آسیایی می‌رود، چیست؟ 
تاکنون، ما اطلاعات جدیدی نداریم. صحبتهایی در این باره شده است اما تاکنون هیچ اطلاعی در این مورد نداریم. واضح است که بازی کردن بهتر از بازی نکردن است، اما تا اینجا هیچ راه حلی وجود ندارد.

* فکر می کنید اینگونه بازی های دوستانه چقدر برای تیم ملی روسیه مفید خواهد بود؟ 
بدون شک بازی با حریفانی چون ایران مفید و حتی ضروری است.

* به گفته کاپیتان: آیا می توانید رازهای ترکیب را در حال حاضر فاش کنید؟ 
نمی دانم فردا چه کسی بازی می کند. برای خودم تصمیم گرفتم، اما شاید کسی مریض شود یا چیز دیگری اتفاق بیفتد. امیدواریم اتفاق بدی نیفتد. فردا خواهی دید که چه کسی بازی می‌کند.

* دوست دارید فردا تماشاگران زیادی در ورزشگاه حضور داشته باشند؟ 
طبیعتا بله! امیدوارم هواداران زیادی بیایند، بازی در یک استادیوم شلوغ خوب خواهد بود.

* چند بازیکن از ایران در روسیه بازی کردند. در مورد آنها چه می توانید بگویید؟ 
آزمون و عزت اللهی در روسیه از بهترین طرف خود را ثابت کرده‌اند. خیلی از بازیکنان تیم ملی ایران را می‌شناسیم. آنها بازیکنان بسیار خوبی هستند.

* در این اردوها سه بازیکن تازه وارد در تیم حضور دارند. چه تاثیری گذاشتند؟ 
- تقریبا با همه بازیکنان صحبت کردم. در مورد تازه واردان باید بگویم آنها عملکرد خوبی دارند و خوشحال هستند. در بازی، آنها را خواهید دید.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید