آخرین خبر/ اگر اهل فوتبال باشید حتماً از ماجرای اعلام جرم علیه یک‌سری از مدیران عالی‌رتبه فیفا به‌جرم پولشویی و فساد مالی باخبر هستید. مدیرانی که متهم هستند چند سال قبل در مسیر واگذاری میزبانی جام‌جهانی به کشور قطر رشوه گرفتند. هرچند درباره حجم این رسوایی و فساد مالی آمارها و نظریات متفاوت است. برخی سپ بلاتر و پلاتینی را در بروز این جرم‌ها بی‌گناه می‌دانند. بعضی متعقدند آن‌ها حتی اگر گناهکار هم نباشند بی‌کفایت بودند و خیلی‌ها هم خیلی جدی معتقدند فیفا چون قدرت و پول زیادی دارد و مدیرانش امکان ملاقات با رهبران بزرگ جهان را دارند ناخودآگاه در این سیستم زمینه بروز تخلف و فساد بالاست. مستند «اسرار فیفا» نگاهی جالب دارد به ماجرای فسادی که فیفا را بی‌آبرو کرد. (برای تماشا کلیک کنید)

قصه از کجا شروع شد؟

در این مستند ورزشی که محصول 2022 آمریکاست چهره‌های بزرگی مثل سپ بلاتر رئیس سابق فیفا، حقوق‌دانانی که عضو فیفا هستند، معروف‌ترین خبرنگاران ورزشی و... حضور دارند تا از جزئیات کمتر شنیده‌شده‌ای بگویند که بسیاری از ما به‌عنوان طرفداران فوتبال از آن بی‌خبریم. اینفانتینیو رئیس فعلی فیفا هم حضور دارد و مواضع جالبی می‌گیرد. مواضعی که با حرف‌های اخیرش در دفاع از میزبانی قطر متضاد است. در این مستند با لحظه‌لحظه این اعلام جرم، اتفاقاتی که منجر به پرتاب یک دسته اسکناس به‌صورت سپ بلاتر شد و دفاعیه‌های مدیران فیفا طرفیم. از طرفی مستند به مخاطب توضیح می‌دهد چرا در بین هیاهو و جذابیت‌های فوتبال، توجه به این اتفاقات ضروری است. برای تماشای رایگان این مستند جذاب کافی است روی لینک زیر بزنید و توضیحاتی که بعد از لینک آمده را بخوانید.

>>> تماشای مستند با زیرنویس فارسی

نکته 1: برای تماشای فیلم با اینترنت همراه نیازی به خرید اشتراک ندارید. (حجم مصرفی شما تمام بهاء می‌شود). فقط کافی است برای تماشای بهتر آخرین خبرتان را به روز کنید.  
نکته 2: اگر می‌خواهید با تلویزیون هوشمند فیلم تماشا کنید کافی‌ست اینترنت همراه را روی تلویزیون هات‌اسپات کنید و «آخرین خبر» را در مرورگرتان جست‌وجو کنید.
نکته 3: اگر هم از اینترنت خانگی استفاده می‌‌کنید می‌توانید با کمترین قیمت ممکن یک اشتراک بگیرید. در این حالت حجم اینترنت مصرفی شما نیم بهاء خواهد بود.
برای تماشای فیلم و سریال‌های بیشتر به بخش «سینما و چهره» آخرین خبر بروید. این پیشنهادها را هم از دست ندهید:

.

.

.

.

.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar