تسنیم/دیدارهای هفته اول مرحله گروهی لیگ اروپا با برتری تیم‌های آتالانتا و وستهام و تساوی تیم‌های آژاکس و مارسی به پایان رسید.
در ادامه دیدارهای هفته نخست از مرحله گروهی لیگ اروپا، شب گذشته (پنجشنبه) هشت دیدار برگزار شد که در مهمترین آنها از گروه B، تیم فوتبال آژاکس در آمستردام برابر میهمان خود مارسی فرانسه به تساوی 3-3 رضایت داد.
در این بازی کارلوس بورگس در دقایق 9 و 20 آژاکس را  2 بر صفر پیش انداخت. مارسی اما با زدن دو گل متوالی در دقایق 23 و 38 به ترتیب توسط جاناتان کلاوس و پیر امریک اوبامیانگ کار را به تساوی کشاند. کنت تیلور در دقیقه 52 سومین گل میزبان هلندی را زد، اما اوبامیانگ بار دیگر در دقیقه 78 دروازه آژاکس را گشود تا نماینده فرانسه دست خالی به خانه برنگردد.
براساس این گزارش، از گروه D تیم فوتبال آتالانتای ایتالیا با برتری 2 بر صفر، نبرد خود با راکوف لهستان را به پایان رسید. شارل دکتلاره در دقیقه 49 و ادرسون در دقیقه 66 گل‌های تیم میزبان این مسابقه را به ثمر رساندند.
از گروه A‌ نیز تیم وستهام انگلیس قهرمان فصل گذشته لیگ کنفرانس با نتیجه 3 بر یک از سد میهمانش تیم باکا توپولای صربستان گذشت. استانیچ در دقیقه 48 میهمان صرب را پیش انداخت، اما در ادامه گل به خودی هم‌تیمی او پتروویچ در دقیقه 66 کار را به تساوی کشاند و چهار دقیقه بعد محمد کودوس در دقیقه 70 دومین گل وستهام را زد. آخرین گل بازی را هم توماس سوچک در دقیقه 82 برای میزبان انگلیسی زد.
نتایج سایر بازی‌ها به شرح زیر است:

گروه A
المپیاکوس 2 - فرایبورگ 3
گروه B
برایتون 2 - آاِک آتن 3
پاس گل‌های اول و دوم تیم یونانی را احسان حاج‌صفی کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان ارسال کرد.
گروه C
گلاسکو رنجرز یک - رئال بتیس صفر
اسپارتا پراگ 3 - آریس لیماسول 2
گروه D
اشتروم گراتس یک - اسپورتینگ 2


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید