تسنیم/تمام سرمربیان تیم‌های لیگ برتری چه آنهایی که تیم‌شان در لیگ قهرمانان حاضر بود و چه مربیان سایر تیم‌ها همه نسبت به این تعطیلی‌ها اعتراض داشتند و معتقد بودند تیم‌های‌شان در این شرایط کار سختی خواهند داشت و آماده نگه داشتن بازیکنان کار بسیار دشواری خواهد بود.
حالا، در این شرایط و پس از حذف تیم فوتبال امید از بازی‌های آسیایی و انجام هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا، بازی‌های لیگ برتر مجدداً از سر گرفته می‌شود و در روز اول هفته هفتم سه مسابقه در شهرهای قزوین، اراک و اهواز برگزار می‌شود. در زیر نگاهی به دیدارهای آغازین هفته هفتم خواهیم داشت:
شمس آذر -ذوب‌آهن
شمس آذر در حالی این هفته در خانه از ذوب‌آهن پذیرایی می‌کند که این، نخستین تقابل دو تیم در لیگ برتر خواهد بود. قزوینی‌ها با سه امتیاز منفی که از ابتدای لیگ برتر داشتند، پس از برگزاری چهار هفته ابتدایی با یک برد، یک مساوی، دو شکست و یک امتیاز در رتبه چهاردهم قرار دارند و امروز می‌خواهند از امتیاز میزبانی‌شان استفاده و ذوب‌آهن را با شکست روبه‌رو کنند تا شاید از انتهای جدول فاصله بگیرند. ذوب‌آهن هم که یک بازی بیشتر نسبت شمس آذر برگزار کرده است، در صورتی که حریف قزوینی‌اش را در خانه شکست بدهد می‌تواند موقتاً به صدر جدول برود. شاگردان محمد ربیعی هم در پنج بازی گذشته دو برد، دو تساوی و یک شکست داشته‌اند و با هدف کسب سومین پیروزی فصل در قزوین به میدان خواهند رفت.
آلومینیوم -تراکتور
جدال تیم‌های آلومینیوم و تراکتور در اراک می‌تواند یکی از آنها را به صدر جدول برساند. هر دو تیم آلومینیوم و تراکتور با 9 امتیاز در رتبه‌های سوم و چهارم قرار دارند و امروز شانس این را دارند که دو روزی صدرنشین لیگ برتر باشند. (با توجه به اینکه بازی‌های استقلال و پرسپولیس روزهای شنبه و یکشنبه برگزار می‌شود، آنها می‌توانند با یک برد به صدر جدول برگردند).

دو تیم آلومینیوم و تراکتور شرایط متفاوتی دارند. آلومینیوم پس از سه برد پیاپی مقابل مس رفسنجان شکست خورد و تراکتوری‌ها هم پس از دو باخت، با سه برد پیاپی 9 امتیازی شدند و به جمع مدعیان جدول رسیدند. جنگ صدرنشینی دو تیم در اراک می‌تواند جذاب باشد، هرچند که تیم‌های بالانشین دنبال نتیجه تساوی در این دیدار هستند و تقسیم امتیاز را خوش‌تر می‌دارند.

استقلال خوزستان -پیکان تهران
در این فصل سه تیم هستند که هنوز موفق به کسب سه امتیاز نشدند که دو تیم از بین آنها امشب مقابل هم قرار می‌گیرند. استقلال خوزستان پنج بازی انجام داده که طی آن یک تساوی داشته و چهار بار متحمل شکست شده است. پیکان هم سه تساوی و دو شکست را در کارنامه‌اش می‌بیند. با این اوصاف در دیدار امشب دو تیم برای تساوی بازی نخواهند کرد و این موضوع می‌تواند بر جذابیت دیدارشان اضافه کند. استقلال و پیکان اگر بتوانند نخستین سه امتیاز فصل‌شان را امشب کسب کنند تا حدودی از بحران فاصله می‌گیرند و به روزهای آینده امیدوار خواهند شد.
برنامه مسابقات هفته هفتم لیگ برتر به شرح زیر است:
پنجشنبه 13 مهر 1402
شمس آذر قزوین - ذوب‌آهن اصفهان، ساعت 17:15، ورزشگاه سردار آزادگان قزوین
آلومینیوم اراک - تراکتورتبریز، ساعت 17:15، ورزشگاه یادگار امام (ره) اراک
استقلال خوزستان - پیکان تهران، ساعت 19:30، ورزشگاه غدیر اهواز
جمعه 14 مهر 1402
هوادار تهران - فولاد خوزستان، ساعت 17، ورزشگاه پاس قوامین تهران
شنبه 15 مهر 1402

مس رفسنجان - استقلال، ساعت 17:45، ورزشگاه شهدای مس رفسنجان
‌سپاهان اصفهان - صنعت نفت آبادان، ساعت 19:45، ورزشگاه نقش جهان اصفهان
یکشنبه 16 مهر 1402
ملوان بندر انزلی - نساجی مازندران، ساعت 17:15، ورزشگاه مرحوم سیروس قایقران بندر انزلی
پرسپولیس - گل‌گهر سیرجان، ساعت 19:15، ورزشگاه آزادی تهران


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید